Порошенко здійснив прощальний візит на Донбас, щоб подякувати воїнам за службу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Чинний голова держави Петро Порошенко востаннє побував на Донбасі як президент і заявив, що найважливішим його завданням на посаді президента було відновлення Збройних сил і наразі йому не соромно дивитися в очі військовим.

Про це повідомила Ірина Геращенко. Вона поділилася світлинами та розповіддю, як відбулася прощальна зустріч президента Порошенка з солдатами на передовій.

“Це був , безумовно, особливий за відчуттями і в той же час дуже оптимістичний день на Донбасі.

Так, це був прощальний візит П. Порошенка як Президента і Верховного , він дякував Армії, солдатам, офіцерам за їх високе служіння Україні і народу.

Але , ключове, ми з великою гордістю говорили і відзначали , скільки під проводом і за лідерства президента, за ці роки зроблено.

Я пам’ятаю хлопців у в‘єтнамках і різношерстних строях 5 років тому, як вони, з перемотаними ізолентою автоматами звільняли Слов’янськ. Сьогодні маємо іншу Армію- нагодовану, одягнуту, мотивовану, з підвищеними зарплатами, навчену, сильну, горду, бойову.

Президент вручав нагороди і нові звання справжнім бойовим офіцерам, нарешті ми маємо генералів, які ставляться до солдатів своєї бригади як батько, а не панич (ще не всі, в армії є різні керівники, але вперше з‘являються справжні).

Щаслива бачити вчорашніх полковників, тепер – генералів, яких зустрічала в найстрашніші і найгарячіші дні в пеклі, вони були поряд зі своїми солдатами, ризикували, захищали .

Президент і міністр оборони Полторак заклали чимало нових, важливих армійських традицій. Це – нові історичні, іменні назви бригад, і прапори , які є дорогими для кожного справжнього воїна .

Українська армія , кожен рід військ сьогодні має своє професійне свято. Вперше ми святкували день піхоти. В легендарній 93. В ЗСУ сьогодні на рівних з чоловіками служать батьківщині тисячі українок.

Ми ще раз переконалися, наскільки правильним був ініційований президентом закон про реінтеграцію, переформатування АТО в ООС.

За 5 років вдалося звільнити 70% окупованого Донбасу, за останній рік під керівництвом С. Наєва-3 населених пункти, 24 кілометри української землі. Я щаслива була зустріти друзів – тепер генералів Соколова, Хоменка, Марченка, інших.

Президент заїхав в 6 школу Авдіївки, про візит знала тільки директор, й для вчительки української , пані Марії і її 9-А це стало сюрпризом.

Марії Григорівні 75, вона продовжує викладати і виховує переможців всеукраінскьих олімпіад з української, в прифронтовій Авдіівці. Це її портрет на муралі розбитого російськими окупантами будинку. Сьогодні вона стала заслуженим вчителем України.

А розпочали візит – з покладання квітів біля 10 блокпосту, де в липні 14 було розстріляно наших героїв.

Тоді українські кордони перейшли російські регулярні війська, тут вперше вони застосували танки , загинуло 7 наших воїнів, серед них Володимир Мамадолієв , він викликав на себе ворожий вогонь і його тіло ідентифікували потім по волонтерських борцях, такої сили були обстріли…

Ми схилили голови і ми плакали, бо не можна забути Жодного Героя і простити жодну смерть . Ми багато згадували сьогодні. Ці 5 років ми захищали країну. І ми захищатимемо її , боронитимемо( на дипломатичних і політичних фронтах) і відновлюватимемо й надалі.

Президенту багато дякували. Військові. Волонтери. Авдіівці, що зустріли його в місті.

Для нього й для нас – команди – це було важливо. Ми багато зробили. Не все, на жаль, але і надалі і завжди , Армія і Донбас залишаються пріорітетом нашого порядку денного. В серці. В думках. В діях .” – написала Геращенко.

За його словами, що за час російської агресії на Донбасі загинуло 2973 українських бійців з усіх силових відомств

“Моїм найважливішим завданням на посаді президента, було зробити все можливе, щоб змінити ту критичну ситуацію, у якій опинилися Збройні сили України на початку російської агресії”, – сказав Порошенко.

“Хочу наголосити, що мені не соромно дивитися в очі українським воїнам і є про що звітувати українському народу. Звітувати про те, що зроблено мною на посаді президента і Верховного головнокомандувача”, – додав він.

Порошенко розповів про здобутки армії, новітнє озброєння та нові українські розробки, які наближаються до стандартів НАТО і розширюють бойові спроможності ЗСУ.

“Сьогодні я, як Верховний головнокомандувач, можу стверджувати, що в Україні є армія, яка може захистити нашу державу”, – заявив Порошенко і додав, що і в подальшому питання армії для нього буде пріоритетним.

Він доручив міністру оборони Степану Полтораку збільшити на 5 тисяч гривень доплати військовим, які перебувають на “передку” до суми 17 тисяч гривень. При цьому Порошенко додав, що на сьогодні виплати на одного військовослужбовця становлять 27 тисяч гривень.

Він наголосив, що Росія не полишила спроб розхитати ситуацію в Україні і тому український воїн є зразком стійкості і запорукою безпеки.

Порошенко звернувся до новообраного президента Володимира Зеленського із закликом не повторювати помилок його попередників.

“Свого наступника на посту президента прошу не повторювати помилок моїх попередників і належним чином дбати про Збройні сили України, тому що сильна армія при будь-яких обставинах захистить Україну. Вірю, що спільними зусиллями з вами ми зможемо повернути мир на всю територію Української держави”, – сказав президент.

За словами Порошенка, це його останній візит на Донбас у якості президента і всього за 5 років він здійснив 38 робочих поїздок на Схід, із них на першу лінію – 25.