Четвер, 13 Червня

Популярна гра Hamster Kombat має російський домен

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Клікерна гра Hamster Kombat, де треба заробляти монети за клікання по екрану та виконання завдань, має російський домен. Спершу це помітила користувачка Х під ніком «злата прага». Вона написала, що в грі відсутня політика конфіденційності, а в реферальних посиланнях використовується слово «kent», що співзвучне зі сленговим словом «кент», яке використовують на росії.

Але найголовніше — вона помітила, що гра має російський домен. Редакція сайту AIN.UA вирішили перевірити це через сервіс, за допомогою якого можна дізнатися інформацію про доменне ім’я сайту, — WHOIS.

Він показав, що Hamster Kombat зареєстрований RU-CENTER Group — одним із найбільших реєстраторів доменних імен і хостинг провайдерів, що входить у холдинг РБК (Росбізнесконсалтинг). В іншій реєстрації про реєстранта чи адміністратора вказана російська столиця москва.

Скриншот AIN.UA

Скриншот AIN.UA

Hamster Kombat здобув популярність в Україні через обіцянки легкого заробітку, а також завдяки поширенню інформації про неї в Instagram, TikTok та Telegram.

Пишуть, що Hamster Kombat копіює популярний застосунок Notcoin, де так само треба заробляти монети через клацання, які потім можна обміняти на криптовалюту. Але російське походження гри може викликати безпекові проблеми для українців. Адже компанії країни-агресора зобов’язані зберігати на серверах внутрішні дані користувачів і надавати їх силовикам на вимогу.