Середа, 29 Листопада

Пообіцяв доньці станцювати на весіллі: у Львові захиснику з Волині пересадили рогівку ока

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові пересадили рогівку ока 41-річному військовому Олександру Марчаку. Чоловік підірвався на міні на Куп’янсько-Лиманському напрямку.

Про стан пацієнта розповіли у Першому ТМО Львова, пише Суспільне.

Олександр Марчак з міста Володимир, що у Волинській області. Чоловік протягом чотирьох років брав участь у АТО. Після початку повномасштабного вторгнення Олександр пішов до військкомату.

У грудні 2022 року на Куп’янсько-Лиманському напрямку Олександр, як старший стрілець-снайпер, вів свою групу на завдання та наступив на міну. Уламки понівечили ноги Олександра, а вибухова хвиля розірвала рогівку правого ока. Пораненого військового доправили до Харкова. Там йому ампутували ліву ногу та повідомили, що він втрачає зір.

“Думали, що там осколок, офтальмолог подивився — осколку немає. Каже: “Це від вибухової хвилі тріснула рогівка”. В операційні мені зшили її, але зразу сказали, що треба міняти рогівку, що вона нежива”, — розповідає військовий Олександр Марчак.

Львівські офтальмологи спільно з професором Ігорем Новицьким виявили, що ситуація з правим оком пацієнта набагато складніша, ніж вони очікували. Крім розриву рогівки, у Олександра ще й відшарувалась сітківка. Тож спершу лікарі усунули відшарування. Опісля — пересадили рогівку. Для трансплантації спеціалісти використали консервований імплантат.

Пересадка минула успішно. Наразі для повного відновлення зору після операції потрібен лише час.

“Пацієнт має перспективу зору. Важко спрогнозувати яким буде цей зір, але в нього вже прозора рогівка і він вже бачить пальці руки. Раніше він бачив тільки світло. Сітківка відновлюється приблизно три місяці”, — говорить лікар-офтальмолог Мар‘ян Сарахман.

Зараз Олександр вдома з родиною. Через місяць він знову повернеться до Львова для протезування лівої ноги. Чоловік пообіцяв доньці, що знову ходитиме і станцює з нею на її весіллі.