Понеділок, 20 Травня

Понад 100 тисяч львів’ян уже обрали собі лікаря і підписали декларацію🏥

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів’яни активно обирають «своїх» сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів і підписують з ними декларації на обслуговування. З початку кампанії «Лікар для кожної сім’ї» декларацію з обраним лікарем уже підписали 105 тисяч містян (це близько 14% від приписного населення Львова), і кожного дня ця цифра зростає, – прес-служба Львівської міської ради.

Сьогодні декларацію з лікарем підписав і начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб

«До реформи ми готувалися впродовж минулого року, а тому з початку квітня всі наші заклади охорони здоров’я, які надають первинну допомогу, уже працюють в умовах реформи. Тобто всі робочі місця сімейних лікарів облаштовані персональними комп’ютерами, принтерами, сканерами та необхідною технікою, всі лікарі мають електронні цифрові підписи та пройшли навчання з користування комп’ютерною технікою, впровадження електронної системи, ведення електронного документообігу та заповнення декларацій. Також усі наші медичні заклади, які надають первинну допомогу, підключені до системи «Електронне здоров’я» (e-Health), а також усі сімейні лікарі, терапевти та педіатри зареєстровані в цій системі.

Тому з 13 квітня, коли були вирішені юридичні моменти, наші лікарі активно підписують декларації з мешканцями. Станом на сьогодні маємо вже 105 тисяч підписаних декларацій, і це близько 14% від приписного населення Львова (в Україні цей показник в середньому становить 10%), і кожного дня ця цифра зростає. Лідерами процесу серед медичних закладів міста на сьогодні є 1-ша міська лікарня — її поліклініки та амбулаторії — в них підписано 22 тис декларацій. Також активно процес іде в 2-гій, 4-тій, 5-тій міських поліклініках. Поки в нас немає лікаря, який би набрав оптимальну кількість пацієнтів, але є лідери, які вже підписали велику кількість декларацій, і найбільше — це 1071 декларація”, — розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Процес підписання декларацій стартував у квітні і триватиме доти, доки всі не знайдуть свого лікаря і не підпишуть з ним декларацію. Декларація — це форма заяви, якою пацієнт повідомляє, що обрав саме цього лікаря, який надаватиме йому первинну допомогу.

Підписати декларацію з лікарем може кожен у будь-якому медичному закладі, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації, якщо цей медичний заклад підключено до системи «Електронне здоров’я» та позначено наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря». Декларація підписується безстроково, але пацієнт може обрати іншого лікаря, підписавши з ним декларацію — зміни автоматично зафіксуються в електронній системі.

«Система уже стабілізувалася і працює більш-менш справно, хоча періодично бувають технічні нюанси, коли, наприклад, зависає сервер чи не приходить смс із кодом. Заповнення декларації одного пацієнта триває, в середньому, 15 хвилин. Тобто в день у мене може бути від 20 до 30 декларацій. Труднощів з пацієнтами немає, люди все розуміють. Лише іноді старшому населенню доводиться пояснювати деякі моменти.

Із підписанням декларацій нам, як лікарям, додалося більше роботи, адже з кожною людиною потрібно поспілкуватися, переглянути її медичну документацію і це, відповідно, трохи займає часу. Спершу старалися робити це в позаробочий час, але на сьогоднішній день вкладаємося в час прийому.

Ті пацієнти, які підписали зі мною декларацію, уже зверталися по медичну допомогу. Але пацієнти, які ще не підписали декларацію, можуть також до мене звертатися. Кожен лікар зобов’язаний надати першу медичну допомогу, не залежно від того, чи є декларація, чи ні”, — розповіла Надія Бойко, сімейний лікар комунальної 4-ї міської поліклініки м. Львова.

Щоб підписати декларацію з лікарем:

— оберіть заклад і лікаря. Медзаклад, де можна підписати декларацію, впізнаєте за наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря».

— візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Для дитини до 14 років — свідоцтво про її народження. При необхідності, у реєстратурі медзакладу вам підкажуть, де можна підписати декларацію і за потреби, нададуть список лікарів.

— лікар або медсестра введе Ваші дані в електронну систему. Після цього на Ваш мобільний надійде SMS з кодом. Повідомте цей код працівнику закладу, який введе його в систему для підтвердження.

— із системи «Електронне здоров’я» медичний працівник роздрукує декларацію з вашими даними — уважно перевірте, чи все вірно. Якщо виявили помилки, повідомте про це, і працівник виправить їх та роздрукує декларацію ще раз. Якщо все правильно, буде роздруковано ще один ідентичний примірник декларації.

— підпишіть обидва примірника декларації, а сімейний лікар (педіатр, терапевт) проставить на них дату, підтвердить декларацію своїм цифровим електронним підписом і відправить в систему «Електронне здоров’я». Це означає, що Ви офіційно задекларували свого лікаря і згодом гроші за Ваше медичне обслуговування в цього лікаря Національна служба здоров’я скерує саме в цей медичний заклад, де працює сімейний лікар (педіатр, терапевт).

Слід пам’ятати, що лікар може відмовити у підписанні декларації, якщо уже набере оптимальну кількість пацієнтів: для сімейного лікаря це 1800 пацієнтів, для терапевта — 2000 пацієнтів, для педіатра — 900 пацієнтів. Зі слів Володимира Зуба, станом на сьогодні у Львові поки немає лікаря, який би вже набрав оптимальну кількість пацієнтів, а тому жоден лікар не може відмовити у підписанні декларації. Якщо таке трапляється, потрібно звертатися до головного лікаря установи.

Відтак, управління охорони здоров’я Львівської міської ради закликає усіх містян не зволікати з вибором лікаря первинної допомоги. Бо чим швидше почати пошуки «свого» лікаря — тим більше вибору і впевненості, що саме цей лікар вам підходить. А якщо уже знайшли чи маєте лікаря, якому довіряєте — не зволікайте і підпишіть з ним декларацію.

«Всі заклади охорони здоров’я, в яких можна підписати декларацію з лікарем, є позначені наліпками „Тут можна обрати свого лікаря“, і в кожному закладі розміщена інформація про сімейних лікарів — досвід роботи, освіта тощо. З наступного тижня ми робимо консультативні пункти біля реєстратури закладів, де спеціально підготовлений медичний працівник буде консультувати, інформувати мешканців, які приходять в поліклініку, як підписати декларацію, що для цього потрібно. Також вся інформація про сімейних лікарів розміщена на сайтах наших установ, поширюється у соціальних мережах. Тому закликаємо не зволікати з вибором свого лікаря», — підсумував Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Довідка

Головними обов’язками лікаря первинної допомоги є динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, надання невідкладної медичної допомоги при гострих станах і раптових погіршеннях, які не потребують екстреної спеціалізованої допомоги.

Також, він вестиме пацієнтів із хронічними захворюваннями, неускладнену вагітність, проводитиме профілактичні втручання, в т. ч. вакцинацію відповідно до календаря профілактичних щеплень.

Крім обстеження, профілактики і лікування найпоширеніших хвороб і травм, лікар буде виписувати рецепти на ліки, видавати медичні довідки та лікарняні листки.

У межах медичних послуг з надання ПМД, проводяться такі лабораторні та інструментальні діагностичні дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; глюкоза крові; загальний холестерин; вимірювання артеріального тиску; електрокардіограма; вимірювання ваги, зросту, окружності талії; швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

В разі необхідності, лікар первинної медичної допомоги скеровуватиме пацієнта до вузьких спеціалістів, фахівців вторинної чи третинної допомоги.