Помер засновник гурту «Мертвий півень» Любомир Футорський

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Помер засновник та лідер гурту «Мертвий півень» Любомир Футорський. Про це повідомив військовий медик, лідер гурту «Бетон» Андрій Жолоб.

«Вічно дебатуючий, конфліктний, але разом з тим такий впертий «Man from Dzyga», «той грубий з Мертвого Півня», «Любко, який завжди проти». Вже колись іншим разом пограємо на ЛесПолах. Лети вільно, Любомир Футорський, вічна пам’ять», – йдеться в його повідомленні у Фейсбуку.

Гурт народився у середовищі Львівського університету імені Івана Франка, де навчалися багато його майбутніх учасників, які починали музичну діяльність в університетському хорі «Черемош». У 1989 році музиканти збиралися в кафе «Старий Львів» на вулиці Валовій; назва гурту походить від вивіски кафе. Лідером був Любко Футорський. Перші музичні експерименти МП відбувалися винятково з акустичними інструментами.

2011 року гурт фактично припинив творчу діяльність.

Восени 2021 року, після смерті співзасновника і вокаліста гурту Міська Барбари, на цифрових платформах почала з’являтися музика «Мертвого Півня», яка до того була представлена лише останнім альбомом «Радіо Афродита».