П’ятниця, 1 Грудня

Помер Вахтанг Кікабідзе – легендарний грузинський артист

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Помер грузинський артист Вахтанг Кікабідзе. Йому було 84 роки. Протягом життя він підтримував Україну.

Пішов з життя відомий грузинський артист Вахтанг Кікабідзе. Він був автором пісень, актором, режисером, сценаристом та естрадним співаком, пише 24 Канал.

Про втрату повідомило грузинське видання 15 січня. Наразі деталі його смерті невідомі. Однак у Вахтанга Костянтиновича довгий час були проблеми зі здоров’ям. Він перебував на постійному діалізі (очищення крові, що використовують при нирковій недостатності). У листопаді 2021 він приїздив до Києва, маючи катетер у горлі.

Грузинська знаменитість народився у Тбілісі, де навчався та здобув вищу освіту.

Він дебютував у кіно у 1966 році, знявшись у фільмі “Зустріч у горах”. Мав ролі у стрічках “Не журись!”, “Мелодії Верійського кварталу” та “Міміно”, що отримав Державну премію СРСР. Серед інших фільмів та серіалів у творчості Вахтанга Костянтиновича були такі:

  • 1970 – “Орера, повний вперед!”;
  • 1971 – “Я, слідчий”;
  • 1984 – “ТАРС уповноважений заявити…”;
  • 1994 – “Веселенька поїздка”.

За своїм сценарієм Кікабідзе зняв комедію в чотирьох новелах “Будь здоровий, дорогий!” (1981), а також фільм “Чоловіки і всі інші” (1985).

У 1966 році Вахтанг Кікабідзе прийшов в ансамбль “Орера”, де був вокалістом та грав на ударних. Виконавець популярних пісень “Чіто Гвріто”, “Мої роки – моє багатство”, “Проводи любові” та багато інших.

Має безліч нагород, лауреат багатьох конкурсів, Народний артист Грузинської РСР, почесний громадянин Тбілісі.

Мати Вахтанга Костянтиновича – Манана Багратіоні, походила з грузинського князівського роду. Вона була відомою співачкою. Батько працював журналістом і був військовим.

Дружина Вахтанга Кікабідзе Ірина була примою-балериною Тбіліського театру опери та балету та заслуженою артисткою Грузії. Вона померла від тривалої хвороби 11 жовтня 2021 року.

У Вахтанга Кікабідзе залишилося двоє дітей та троє онуків. Прийомна донька Марина Сагарадзе – акторка Тбіліського академічного театру імені Шота Руставелі. Син Костянтин Кікабідзе – художник, зараз живе в Канаді.

Вахтанг Кікабідзе здобув славу та популярність за часи СРСР, але він відмовився від концертів у Росії та “Ордена Дружби” після того, як країна вдерлась у Грузію у 2008 році. “Я міг би цього не робити, але мені було б соромно дивитися на себе в дзеркало і спілкуватися зі своїми онуками”, – казав тоді Кікабідзе.

Після вторгнення Росії в Україну у 2014 році та окупації Криму він звернувся з підтримкою до українців. Навесні 2015 року він дав сольний концерт в Києві і присвятив виступ пам’яті Небесної сотні. У липні 2019 року грузин виступав на Донбасі (зокрема, у Лисичанську, Сєвєродонецьку, Рубіжному) на честь 5-річчя визволення від російсько-терористичних загарбників. У 2021 році він разом з Катериною Бужинською записав відеопривітання з Днем Незалежності України.

Вахтанг Кікабідзе підтримав Україну і тоді, коли Росія здійснила повномасштабне вторгнення.

Ця мерзенна війна виходить з хворої голови. Геноцид – це страшна річ, це такий злочин, який карається дуже серйозно, – казав він.

Виконавець висловлювався про українських та грузинських зірок, які продовжували на той час їздити в Росію для заробітку. “Те ж відбувається і в нас. Мені це не подобається, тому що не можна іти співати й танцювати у того, хто тебе б’є”, – ділився Кікабідзе.