Помер колишній ректор ЛНУ, батько лідера Океану Ельзи Іван Вакарчук

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У суботу, 4 квітня, на 74 році життя помер колишній ректор Львівського національного університету, видатний український фізик Іван Вакарчук, пише ZAXID.NET.

Іван Вакарчук очолював Львівський університет більше 20 років, його п’ять разів переобирали на посаду ректора ЛНУ ім. Івана Франка. У 2007 році він отримав відзнаку «Герой України». Вакарчук був автором програми «Обдаровані діти села», завдяки якій діти із сільської місцевості отримали більше шансів вступити в університети.

Протягом 2007-2010 років Іван Вакарчук був міністром освіти і науки України. Саме за його керівництва в Україні ввели зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). На посаді міністра Вакарчук ініціював низку реформ в освітній сфері, зокрема у вищих навчальних закладах.

За своє життя Іван Вакарчук написав більше 400 наукових праць, мав ступінь доктора фізико-математичних наук. У 1996 році заснував наукові журнали «Журнал фізичних досліджень» та «Світ фізики».

Про смерть свого батька повідомив народний депутат і лідера гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.

Сьогодні не стало мого найближчого друга…Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій…

Gepostet von Святослав Вакарчук am Samstag, 4. April 2020

Міський голова Львова Андрій Садовий висловив співчуття родині Івана Вакарчука від імені громади міста.

«Щойно Славко Вакарчук повідомив сумну звістку про велику втрату – смерть батька Івана Олександровича. Герой України, Львів’янин року, великий ректор. Людина честі і слова. Той, яким пишається вся країна і наше місто», – повідомив Андрій Садовий.

На прохання родини і зважаючи на карантин похорон Івана Вакарчука відбудеться у сімейному колі. Поховають видаткого науковця на Личаківському кладовищі.

Share.