П’ятниця, 29 Вересня

Помер архітектор львівського Палацу мистецтв, будівлі податкової та багато інших споруд

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У четвер, 27 квітня, уночі на 80-му році життя помер колишній головний архітектор Львова Василь Каменщик. Про це повідомив його син Андрій Каменщик. Причини смерті та інформація про чин похорону наразі не повідомляються, передає zaxid.net.

Василь Каменщик – скульптор, професор кафедри монументальної скульптури Львівської національної Академії мистецтв (1990), член Академії архітектури України (2005) та Спілки архітекторів України, був головним архітектором Львова у 2002-2006 роках.

У Львові Василь Каменщик спроектував будівлю Палацу мистецтв на вул. Коперніка, будівлю податкової на вул. Стрийській, комплекс будівель Львівського обласного управління СБУ, Південний і Сихівський житлові масиви, санаторій «Перлина Прикарпаття» у Трускавці.

У співпраці з іншими архітекторами Василь Каменщик створив будівлю кінотеатру імені Олександра Довженка на Сихові, магазину «Океан» на вул. Володимира Великого, будівлю «Містопроекту» на вул. Чупринки. Також він брав участь у реставрації Палацу Потоцьких під будинок прийомів президента України.

Серед пам’ятників, що створив Василь Каменщик, пам’ятники Михайлові Грушевському, В’ячеславу Чорноволу у Львові, низка пам’ятників Тарасові Шевченку і Степанові Бандері у Львівській області, пам’ятник Іванові Франку у Відні, український військовий меморіал на горі Маківка тощо.