Пoмep перший міський голова Львова Василь Шпіцер

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

На 73-му році життя пoмep перший міський голова Львова за часу незалежної України, кандидат технічних наук, політик, публіцист, письменник Василь Шпіцер.

Про це повідомив його племінник Андрій Шпіцер, передає ZAXID.NET.

«Відійшов у вічність найдорожчий для мене чоловік – Василь Шпіцер», – йдеться у повідомленні.

Співчуття з приводу смepті Василя Шпіцера висловив діючий міський голова Львова Андрій Садовий.

«Сьогодні відійшов у вічність перший міський голова Львова Василь Шпіцер. Велика втрата для рідних та всієї громади міста. Василь Іванович, як справжній батько, завжди відчував настрої львів`ян, щиро вболівав за наше місто та Україну. Ми всією громадою кажемо «Дякую!» за щирість, твердість та мудрість. Вічна пам’ять!», – йдеться у повідомленні Садового.

Василь Шпіцер народився у 1947 році у селі Нижня Лукавиця Стрийського району на Львівщині. Закінчив НУ «Львівська політехніка» за спеціальністю – інженер електронної техніки, навчався в аспірантурі Московського авіаційного інституту. Працював інженером Львівського науково-дослідного радіотехнічного інституту. Є автором та співавтором понад 50 наукових робіт, в тому числі 25 винаходів.

З початком перебудови був активним громадським діячем – делегатом установчого з’їзду та членом президії Товариства української мови імені Шевченка у Києві, делегатом установчої конференції Народного руху у Львові. Був головою Львівської обласної організації «Порозуміння».

У 1990 році обраний депутатом Львівської обласної та міської рад. У 1990–1994 роках – міським головою Львова. Саме його вважають автором ідеї збудувати в місті підземний трамвай, однак реалізувати її не вдалося.

Після цього Василь Шпіцер працював начальником управління Львівської ОДА, а 1996 року — заступником директора фірми «ГАЛЬ-Дженералтранс» у Києві. У 2010 році Василь Шпіцер брав учась у виборах мера Львова від Конгресу українських націоналістів.

Share.