Вівторок, 27 Лютого

Помep львівський кардинал Мар’ян Яворський

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На 94 році життя помep єпископ-емерит Львівської архидієцезії РКЦ кардинал Мар’ян Яворський.

19 серпня йому зробили операцію, стан останніми днями погіршився і кардинал у важкому стані перебував у лікарні в Польщі.

Про смерть кардинала Мар’яна Яворського повідомила 5 вересня Львівська архидієцезія РКЦ.

«Щирі співчуття усій католицькій спільноті з приводу відходу до вічності видатного львів’янина Архиєпископа-Митрополита Львівського Кардинала Мар’яна Яворського. Кардинал першим серед латинських архиєреїв Львова був удостоєний кардинальського ступеня та своєю духовною місією поєднав архіпастирство трьох римських пап – Іоана Павла ІІ, Бенедикта XVI і Франциска», – висловив співчуття на своїй сторінці у Фейсбуці мер Львова Андрій Садовий.

Кардинал Мар’ян Яворський — сорок четвертий архиєпископ-митрополит Львівський латинського обряду і перший кардинал серед Львівських архиєпископів РКЦ.

Був одним із найближчих співпрацівників св. Івана Павла ІІ.

Народився 1926 року у Львові. Покинув Львів 1945 року через радянську окупацію, бувши студентом семінарії. 1950 року прийняв священницькі свячення. 1984 року прийняв єпископські свячення. Став Апостольським адміністратором польської частини Львівської архидієцезії з осідком у Любачеві.

1991 року був іменований архиєпископом митрополитом Львівським латинського обряду. Очолював Конференцію єпископів РКЦ в Україні.

У 1996-1998 роках також був Апостольським адміністратором Луцької дієцезії. 1997 року став ректором новоствореної Вищої духовної семінарії в Брюховичах (Львів). 1999 року Папа Іван Павло ІІ призначив його членом комітету президії Папської ради з питань сім’ї. А 28 січня 2001 року підніс його до кардинальської гідності.

Кардинал Мар’ян Яворський брав участь у багатьох важливих церковних заходах, зокрема в конклаві, який обрав Папу Бенедикта XVI у 2005 році.

21 жовтня 2008 року Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду Львівського митрополита кардинала Мар’яна Яворського.

Після цього кардинал повернувся до Польщі, у Краків.