Четвер, 18 Квітня

Польські фермери знову заблокували на кордоні вантажівки для ЗСУ від волонтера

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Польські фермери знову не пропускають вантажівки із допомогою для українських військових. Про це у своїх соцмережах повідомив волонтер Назар Смик, який живе у Великій Британії і займається закупівлею військової та промислової техніки для України. Назар Смик у неділю, 3 березня, написав, що перед пунктом пропуску «Медика-Шегині» стоять дві його вантажівки.

«У*бани фермери знову не пускають вантажівки для наших військових… Польська поліція відмовила пропускати фури, бо буде «конфлікт» з мітингувальниками», – написав він.

Згодом він повідомив: “Щойно польська поліція на Шегині витягнула з черги 2 фури з 4 військовими вантажівками і з конвоєм везуть на інший пропускний пункт… Фури вертаються на Шегині, кордон знову повністю перекритий *б*ними протестувальниками… Я ще стільки російськомовних як у Варшаві не бачив ніде”.

У коментарі ZAXID.NET Назар Смик розповів, що дві його фури везуть до України чотири військові вантажівки Daf.

«Це демілітаризовані військові вантажівки, які йдуть на один з фондів, вони вже оплачені. Вже на місці їх розподілять між бригадами, зокрема, для 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України. Сказали поляки, що не пропустять. Говорив з посольством, там сказали, що весь кордон перекритий. Поліція пробувала перекинути вантажівки на другий пропускний пункт, а там пропускають одну фуру в годину, якщо я туди поїду, то буду декілька діб стояти», – розповів українець.

Ще 6 вантажівок та прицепів стоять у Нідерландах вже 2 тижні, бо перевізники не можуть їх забрати, адже фури досі в Україні і не можуть виїхати через польських мітингувальників.

Поляки вже раніше блокували на кордоні вантажівки з допомогою військовим. Тоді Назар Смик повідомив, що його автотранспорт з технікою для ЗСУ три дні був заблокований на кордоні. Після розголосу цієї ситуації, зокрема, публікацій у ЗМІ, вантаж Назара Смика пропустили.

Назар Смик зазначив, що польська поліція ніяк на ситуацію не реагує. Чоловік додав, що проблеми виникають з кожною фурою, яка їде в Україну.

«У них вибори і вони спеціально блокують кордон. Поліція навіть не пропускає до мітингувальників. Поліція нічого там не може зробити, вона просто уникає конфліктів. Минулий раз митники через скандал вночі пішли і витягнули фури, і перекинули їх через кордон. Я зробив тоді скандал, але ситуація не помінялася. Сьогодні знову фури стоять. Я змушений робити скандал, щоб показувати полякам, що за дурня відбувається на кордоні», – зазначив Назар Смик.

Волонтер додав, що така ситуація із затримкою військової техніки на кордоні триває від початку зернової блокади, логістика збільшилася з п’яти до 14 днів.