Польські фермери погрожують блокадою пункту пропуску “Ягодин-Дорогуськ” через українське зерно

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Польські фермери пригрозили на три дні заблокувати пункт пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, якщо не буде врегульоване питання продажу в Польщі українського зерна. Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє RMF FM.

Польські фермери незадоволені значним експортом з України, що призвів до різкого падіння закупівельних цін на польське зерно.

У Дорогуську у п’ятницю проходить зустріч міністрів сільського господарства Польщі та України. Новий очільник польського міністерства Роберт Телус веде переговори з Миколою Сольським щодо поставок українського зерна, яке продається на польському ринку замість того, щоб йти до голодуючих країн. Це призвело до різкого падіння закупівельних цін на польське зерно.

Протестуючі фермери чекають конкретних рішень від уряду. Вони оголосили, що в середу після Великодня заблокують перехід у Дорогуську на три дні.

“Ми очікуємо виконання вимог, а не міністра на кордоні”, – сказав Владислав Серафін, президент фермерської організації Kółki Rolnicze.

Протестуючі фермери в Щецині не планують перекривати вулиці тракторами до четверга, але потім, за їх словами, страйк буде посилюватися.

Роберт Телус замінив на посаді міністра сільського господарства Генрика Ковальчика, який, у свою чергу, зберіг за собою портфель віцепрем’єр-міністра. На пресконференції в четвер Телус пообіцяв, що він “зробить все, щоб перевірки були ретельними” і щоб “зерно невизначеної якості не потрапляло до Європи, а отже, і до Польщі”.

Він визнав, що найважливішим завданням зараз є розвантаження зерносховищ до початку збору цьогорічного врожаю. Якщо залишиться 3-4 мільйони тонн, це буде дуже хороша ситуація”, – сказав він.

“Ми не можемо позбутися зерна до нуля, тому що це резерв для забезпечення продовольчої безпеки”, додав він.

На тлі протестів польських фермерів Україна тимчасово зупинить експорт зерна до Польщі. Про це заявив, міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус.

“Українська сторона виступила з пропозицією різко обмежити, а поки що повністю припинити надходження зерна до Польщі. Мова не йде про транзит. Він буде дуже жорстко контролюватися обома сторонами, щоб жодного зерна не залишилося в Польщі”, – сказав він.

Незважаючи на наміри України тимчасово зупинити ввезення зерна до Польщі, польські фермери не відступають від планів блокування прикордонного переходу “Дорогуськ-Ягодин”.

“Нічого не змінюється”, – заявив Владислав Серафін, президент фермерської організації Kółki Rolnicze.

Згідно з його заявою, у вівторок протестуючі фермери збираються в Хелмі Люблінського воєводства, щоб з 10:00 середи заблокувати польсько-український прикордонний перехід в Дорогуську на три дні.

Але ж поновили протести через українське зерно і румунські фермери. Вони організували акції протесту в кількох повітах країни і в столиці. Фермери незадоволені рішенням Єврокомісії для вирішення проблем, з якими стикається румунський сільськогосподарський сектор, на який вплинула велика кількість сільськогосподарської продукції з України.

Через протести тимчасово припинив оформлення вантажів один з контрольно-пропускних пунктів на кордоні Румунії та України.

“В пункті пропуску “Порубне – Сірет” тимчасово припинено оформлення вантажних автомобілів на виїзд з України”, – йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України.

Мандрівникам радять обирати інші пункти пропуску на кордоні з Румунією, найближчі з яких – “Дяківці – Раковець” та “Красноїльськ – Вікову де Сус”.

Прем’єр Румунії попросив про термінові заходи у зв’язку з протестами фермерів.