Вівторок, 21 Травня

Польська газова компанія добуватиме газ на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Польська нафтогазова компанія PGNiG почне проєкт розвідки та видобутку природного газу в Україні в першій половині 2021 року після отримання необхідних погоджень і дозволів. Вони підписали інвестиційну угоду з групою компаній «Енергетичні ресурси України» про спільний проєкт розвідки та видобутку. Про це повідомили в прес-службі PGNiG.

Як повідомляється, угода встановлює рамки співпраці і визначає графік подальшої роботи на ділянці, розташованій поблизу польського кордону в Україні.

У PGNiG розповіли, що потенціал проєкту підтверджується результатами геологічних досліджень, які показують схожість геологічних структур ділянки з Перемишлем, найбільшим родовищем природного газу в Польщі.

«З метою забезпечення фінансового захисту спільного проекту PGNiG і Групою ЕРУ розпочаті переговори з US International Development Finance Corporation і Poland’s Export Credit Insurance Corporation (KUKE)», – йдеться в релізі.

У понеділок, 12 жовтня, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із лідером Польської Республіки Анджеєм Дудою. Під час візиту країни підписали угоди.

Довідка: PGNiG – одна з найбільших компаній у Польщі та найбільша нафтогазова компанія країни, що займається розробкою газових і нафтових родовищ, видобутком і транспортуванням енергоносіїв, будівництвом і розвитком нафтогазової транспортної мережі, експортом та імпортом газу.

PGNiG експортує газ в Україну з 2016 року і поставила в цілому 3 млрд куб. м. За перший квартал польська компанія експортувала 0,9 млрд куб. м. газу в Україну, що на 190% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

26 лютого віце-президент ради директорів PGNiG Роберт Перковський повідомив, що польська нафтогазова компанія має намір приступити до розробки родовища у Львівській області в третьому кварталі 2020 року. 11 вересня голова правління компанії PGNiG Єжи Квецінскій повідомив, що польська компанія до кінця осені почне розвідку газових родовищ на Прикарпатті в районі українсько-польського кордону.