Вівторок, 28 Травня

Польща може взяти на себе ППО над Західною Україною, – екс-керівник Бюро Нацбезпеки Польщі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Росія вже програла війну на політичному та стратегічному рівні, але сценарій нападу все ще можливий як для України, так і для країн Балтії, Польщі та всього Заходу. Про це зазначив колишній керівник Бюро національної безпеки Польщі Станіслав Козей, повідомляє Твоє Місто з посиланням на Onet.

На його думку, Росія вийде з війни в Україні явно ослабленою.

«Стратегічні можливості Польщі зменшаться, позиції на міжнародній арені значно погіршаться, а рівень життя росіян значно впаде. У цьому сенсі можна сказати, що Росія програє цю війну», – каже він.

Щодо технічного оснащення України та рф, то у порівнянні з початком війни українці мають чимало сучасної військової техніки із Заходу. Росіяни у цьому випадку програють, оскільки опираються на застаріле, радянське або пострадянське обладнання. Однак кількісно рф досі становить серйозну загрозу.

Характеризуючи ситуацію з повітряною безпекою, Станіслав Козей припустив можливість протиракетного захисту над Західною Україною, зважаючи на близькість ракетних ударів до польського кордону.

«Ми маємо аргументи для того, щоб забезпечити превентивне страхування і повідомити про це Росії. Якщо вона не перестане атакувати наш кордон ракетами великої дальності, то з дня на день ми можемо запровадити протиракетний захист над Західною Україною», – каже колишній керівник БНБО Польщі Станіслав Козей.