Польща може передати Україні свої винищувачі F-16 лише у координації з НАТО – Моравецький

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У випадку ухвалення рішення про передачу Україні літаків F-16 Польща діятиме у “повній координації” із союзниками.
Про це під час пресконференції у місті Сєдльце на сході РП, відповідаючи на запитання про можливу передачу Польщею літаків F-16 Україні, заявив прем’єр-міністр Польщі Матеш Моравецький, передає Укрінформ.

Як зазначив глава польського уряду, усі дії у напрямку зміцнення оборонних можливостей України Варшава узгоджує з партнерами по НАТО, зокрема із США. Зокрема, так було у випадку ухвалення рішень про передачу Україні ЗРК Patriot, чи створення міжнародної коаліції щодо передачі Україні танків Leorard 2.

“І подібно до того, як було декілька місяців тому з літаками МіГ-29, так само будь-яка інша авіаційна допомога (Україні – ред.) узгоджуватиметься, реалізуватиметься і, можливо, передаватиметься спільно з іншими країнами НАТО. Ми тут діятимемо у повній координації”,- наголосив Моравецький.

На уточнююче запитання, скільки літаків могла би передати Польщі, польський прем’єр зауважив, що він вже відповів на це питання і нічого більше не може додати.

Як повідомлялося, Україна прагне отримати сучасні винищувачі – F-16 чи F-15 ВПС США або їхні європейські аналоги – німецькі Tornado чи шведські Gripen – на заміну своєму паркові літаків радянських часів.