Польща, ймовірно, скоротить фінансову допомогу українським біженцям наступного року

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Польща, ймовірно, скоротить фінансову підтримку українців, які втекли від агресії рф проти України. Як пише “Європейська правда”, про це в інтерв’ю телеканалу Polsat заявив речник уряду Пьотр Мюллер, повідомляє Bloomberg.

За його словами, підтримка біженців, яка включає в себе відмову від вимог щодо проживання та надання дозволу на роботу, вільний доступ до шкіл, медичної допомоги та пільг на сім’ю, не буде продовжена у 2024 році.

“Ці правила просто втратять чинність наступного року. Я думаю, що в значній мірі ці правила не будуть продовжені”, – зазначив Мюллер.

Напередодні Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців, які втекли від агресії росії проти України, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року.

ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року за одностайним рішенням держав-членів, і її було автоматично продовжено на один рік.

Комісія вважає, що причини для тимчасового захисту залишаються, і тому тимчасовий захист слід продовжити як необхідну відповідь на поточну нестабільну ситуацію, яка ще не сприяє безпечному та тривалому поверненню тих, хто користується тимчасовим захистом.

Тепер цю пропозицію має затвердити Рада ЄС.

За даними уряду, Польща витратила близько 2,4 млрд злотих ($550 млн) на допомогу українським сім’ям, які втекли до Польщі, щоб уникнути війни.

Як пише Bloomberg, це, ймовірно, посилить напруженість між країнами після того, як Польща продовжила заборону на імпорт українського зерна, попри рішення ЄС скасувати ембарго.

Як повідомлялося, Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців, які втекли від російської агресії проти України, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року.