Неділя, 14 Квітня

Поліція затримала групу львівських рекетирів, які вимагали “данину” у перевізників

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1 жовтня при в’їзді до Львова затримали групу рекетирів з Львівщини, які збирали данину з перевізників, що здійснюють пасажирські перевезення з областей Західної України до Європи.

Затримання проводили тернопільські поліцейські та спецпризначенці, повідомляє ZAXID.NET.

За даними департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, злочинну діяльність організував 50-річний житель Львівської області разом з двома молодшими спільниками – теж мешканцями Львівщини. Група діяла з 2017 року на території Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей. Рекетири представлялися довіреними особами «злодія в законі» на прізвисько «Нєдєля», він же «Андрій Львівський», який наразі перебуває у міжнародному розшуку, та вимагали з перевізників по 500 євро щомісяця.

«Вимагачі, віком від 28 до 50 років, вирішили не тільки збирати данину, а й за кошти «давати дозволи» на ведення бізнесу з пасажирських і транспортних перевезень до країн Європи, зокрема, у прикордонних пунктах пропуску Львівської та Закарпатської областей. Для більшої переконливості застосовували фізичне насильство до потерпілих або погрози застосування такого насильства та пошкодження і знищення їх майна», – повідомили в Нацполіції.

Фото поліції

Фото поліції

Фото поліції

1 жовтня поліцейські затримали вимагачів під час одержання 1000 євро від перевізників. Це була частина від суми 5 тис. євро, яку вони вимагали у двох перевізників як покарання за те, що ті неточно вказали вимагачам кількість рейсів, здійснених за межі України впродовж січня-травня.

Під час обшуків в автомобілях та за місцями проживання фігурантів правоохоронці вилучили гроші, пістолет Макарова з набоями до нього та чорнові записи. За даними тернопільських ЗМІ, затримання відбулося при в’їзді до Львова.

Невдовзі трьом затриманим оголосять підозру за ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.