Понеділок, 26 Лютого

Поліція впроваджуватиме на дорогах «фантомні патрулі»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Поліція впроваджуватиме нові засоби для виявлення порушників на дорогах — “фантомні патрулі”.

Про це сьогодні під час брифінгу повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Досвід передових практик у сфері безпеки дорожнього руху доводить, що поряд з системою автоматичної фіксації мають працювати системи фіксації правопорушень у неавтоматичному режимі. Одним із ефективних методів є фіксація поліцейськими у русі поліцейського авто.

“У патрульному авто встановлюватиметься прилад, який дозволятиме фіксувати правопорушення, що відбуваються навколо поліцейського авто, навіть якщо воно перебуває у русі. Тобто, буде можливість зафіксувати порушення швидкості руху автівок, які рухаються в попутному або у зустрічному напрямках. Це дасть змогу поліцейському бути мобільним та забезпечить додатковий момент превенції порушень”, – розповів Олексій Білошицький.

Планується, що до кінця року на дорогах України з’явиться чотири тестові комплекси, а ще 300 патрульних автомобілів, обладнані такими системами, з’являться в найближчі декілька років.

Відтак майбутня система контролю швидкості в Україні складатиметься з декількох частин. Перша частина – це стаціонарні камери, які встановлені в місцях підвищеної аварійності і про них знають всі водії. Друга частина – це камери, які встановлюють в поліцейські авто. А третя – це прилади для вимірювання швидкості TruCam.