Четвер, 29 Лютого

Поляки знімають у місті серіал про кримінaльний Львів 30-х років

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Впродовж кількох днів, з 7 серпня до 11 серпня, у центрі Львова проводять зйомки “великого європейського кіно” польського кримінaльного серіалу за твором Марека Краєвського. Протягом цих днів у Львові працює близько 90 осіб знімальної групи, акторів, каскадерів із Польщі. Режисер стрічки — Борис Ланкош.

«Львів має великий досвід приймати зйомки. Але саме ці зйомки є одними з найбільш складних із точки зору організації. До прикладу, буде зрізано досить велику кількість знаків на кількох вулицях міста, сітілайтів, знято чимало вивісок, забереться вулична розмітка. Але важливо розуміти, що організатори уклали всі угоди на офіційний демонтаж та їхнє повернення за свої кошти.

Також частково не курсуватиме електротранспорт, але комунальному підприємству відшкодують всі збитки. Це досить новий досвід для міста. Будуть певні незручності для мешканців, тому наперед хочемо вибачитись за це. Ми розуміємо, що в час карантинних обмежень є багато додаткових вимог щодо проведення таких зйомок, проте організатори підходять до цього дуже фахово і скрупульозно», — розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Згідно із сюжетом, події серіалу відбуваються у 1939 році, саме тому ті вулиці Львова, на яких будуть відбуватись зйомки, адаптують до тих часів.

«Наш проект постав на підставі книжок Марека Краєвського. Всіх їх об’єднує кримінaльний сюжет у 1939 році, тому ми змушені змінити багато сучасних речей в місті на історичні. Ми довго готуємось до зйомок, проводимо консультації з власниками всіх вивісок і речей, які замінюватимемо. Робимо все можливе, щоб якнайменше заважати мешканцям Львова», — зазначила Людмила Литвинова, координаторка зйомок у Львові.

На декількох локаціях міста відбуватиметься повне перекриття руху та обмеження паркування. У мешканців просять вибачення за тимчасові незручності.

  • Субота, 8 серпня, вул. Крушельницької, 12.00-23.59
  • Неділя, 9 серпня, вул. Університетська 19.00-22.00
  • Неділя, 9 серпня, вул. Крушельницької, 22.00-03.00
  • Понеділок, 10 серпня, 03.00-07.00, 20.00-05.00, площа Ринок

Сюжет: Місцем дії книги «Еринії» є Львів, де в одному з двориків знайшли зaкaтoваного маленького хлопчика. У місті спалахнула пaніка, і невідомо, хто буде наступною жeртвoю. У жорстокому, ймовірно, ритyальнoму yбивcтві хлопця звинувачують іудеїв, які проживають в місті. У львів’ян росте стрaх і тривoга, адже новини про злoчин швидко поширюються.

Місто розраховує на допомогу відомого львівського комісара Едварда Попельського, але той не хоче братися за цю справу. Погодившись на розслідування під тиском оточення, комісар змушений звернутися по допомогу до ватажків злочинного світу. Усі тут знають Попельського, однак ніхто не хоче йому допомагати. І всі бояться його помсти… Він ще не знає, що вбивця обрав саме його – через Еринії, богинь помсти та прокляття.

До речі, якщо ви бажаєте прочитати книгу, то там ви зустрінете неймовірну мову, яка пересипана львівським жаргоном. Не менш цікаво впізнати Львів 1939 року, який мало чим змінився, хіба назвами вулиць (в кінці книги є додаток, де подаються сучасні назви). Разом із комісаром Попельським проїдемо на його “шевролє”, або екіпажем, повз львівські парки, побуваємо у Винниках, зайдемо в Бригідки, а також до поліції на Лонцького…

Переклад книги з польської зробила Божена Антоняк, видавництво Урбіно. Автором книги “Еринії” є Марек Краєвський.