Неділя, 16 Червня

Поляки знімають серіал про кримінальний Львів 30-х років

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Народному домі у Перемишлі проходить кастинг до серіалу «Еринії» («Erynie»). Серіал заснований на книзі Марека Краєвського під назвою «Еринії». Це кримінальний 12 серійний роман, дія якого відбувається у 30-х роках у Львові.

Місцем дії книги «Еринії» є Львів, де в одному з двориків знайшли закатованого маленького хлопчика. У місті спалахнула паніка, і невідомо, хто буде наступною жертвою. У жорстокому, ймовірно, ритуальному вбивстві хлопця звинувачують іудеїв, які проживають в місті. У львів’ян росте страх і тривога, адже новини про злочин швидко поширюються.

Місто розраховує на допомогу відомого львівського комісара Едварда Попельського, але той не хоче братися за цю справу. Погодившись на розслідування під тиском оточення, комісар змушений звернутися по допомогу до ватажків злочинного світу. Усі тут знають Попельського, однак ніхто не хоче йому допомагати. І всі бояться його помсти… Він ще не знає, що вбивця обрав саме його – через Еринії, богинь помсти та прокляття.

Події серіалу відбуваються у Львові 1939 року та у Вроцлаві 1949 року.

Головну роль комісара зіграє польський актор Марцін Дороцінський. Зйомки почалися на початку 2020 року у Вроцлаві, згодом перемістилися до Кракова. Вони будуть продовжуватися у Перемишлі у Народному домі. Львів у серіалі має зіграти місто Легниця.

Фото: tulegnica.pl

Раніше польські ЗМі писали, що серіал покаже стрімінговий сервіс Netflix, однак згодом тема вщухла. Показ відбудеться на польське громадському телебаченні. В ефір має вийти навесні 2021 року.

До речі, якщо ви бажаєте прочитати книгу, то там ви зустрінете неймовірну мову, яка пересипана львівським жаргоном. Не менш цікаво впізнати Львів 1939 року, який мало чим змінився, хіба назвами вулиць (в кінці книги є додаток, де подаються сучасні назви). Разом із комісаром Попельським проїдемо на його “шевролє”, або екіпажем, повз львівські парки, побуваємо у Винниках, зайдемо в Бригідки, а також до поліції на Лонцького…

Переклад книги з польської зробила Божена Антоняк, видавництво Урбіно. Автором книги “Еринії” є Марек Краєвський.