Неділя, 26 Травня

Поляки масово помагають українцям їжею та житлом, які тимчасово тікають від війни

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Заправки, стоянки кафе, парковки – всюди повно поляків, не лише з прикордонних районів, а й з глибини Польщі. Люди просто підходять і пропонують українцям допомогу. Про це повідомив волонтер громадської організації “ЛапоПоміч” Ігор Сайко.

“До уваги людей, в т.ч. зі своїми тваринами, які планують / вагаються / бояться тимчасово виїхати в Польщу. Звісно? це – до жінок, бо чоловіки зараз не виїзні з України, а також – до їх чоловіків, які бояться відпускати жінок та дітей в невідомість.

Інформація з другого боку кордону. З Польщі себто. Навіть не знаю, як це описати. При кордоні. Заправки, стоянки кафе, парковки – всюди повно поляків, не лише з прикордонних районів, а й з глибини Польщі. Люди просто підходять і пропонують українцям допомогу.

Від найдрібнішої, до того, що просто пропонують місце для проживання. Готові брати до себе, годувати. Будь ви з дітьми, собаками, котами чи всіма відразу. Звісно, все це – безкоштовно! Вся Польща, мабуть найбільше з усіх країн світу, переживає за нас та готові допомогти, хто чим може!

Звісно, ручатись не варто навіть за себе самого, але я, чомусь, впевнений, що перетнувши кордон навіть без копійки, Вам не вдасться пройти і 100 метрів, щоб вам не запропонували їжу та житло! Передати словами цю підтримку – неможливо!

Колись нам наполегливо прививали про “народьі-братья”. І казали, що то росія нам брат, сестра, мама і тато. Ну, і суддя та палач теж заодно. А я от все життя відчував і впевнився давно, до дивитись нам треба на Західного сусіда! По при всі непорозуміння в нашій історії.

Я розумію, що з точки зору геополітики та географії ми – буфер між Європою та дикими нащадками монгольського іга. Але те, що робиться в серцях абсолютної більшості поляків – ну ніяк не підробиш! Це не політика! Ніхто з пересічних громадян не буде “чергувати” ледь не цілодобово біля прикордонного переходу щоб запропонувати тобі безкоштовну їжу та житло на невизначений термін через якісь далекі геополітичні міркування. Не дарма у нашій історії дуже багато приємного спільного!

Dziękuję, moi bracia i siostry!”