Подарунок до Дня Незалежності: зі Львівщини на передову передали 24 евакуаційні медичні автівки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Благодійні фонди «British Ukrainian Aid» та «Smart Medical Aid» з нагоди головного державного свята передали автомобілі для бойових медиків.

Сьогодні, 25 серпня, під стінами Львівської обласної військової адміністрації відбулася передача 24 евакуаційних медичних автомобілів. Машини передали благодійні фонди «British Ukrainian Aid» та «Smart Medical Aid» спільно зі Львівською ОВА у межах проєкту «100 карет швидкої допомоги Україні».

Більшість авто є повнопривідними, що є важливим аспектом під час евакуацій з поля бою в умовах бездоріжжя чи поганої погоди. Майже всі авто доправили з Великої Британії. В Україні перевірили їхній технічний стан, укомплектували технікою та медикаментами для військових.

«Велика шана та дяка двом фондам, які об’єдналися разом задля допомоги Україні. Від початку повномасштабної війни їм разом вдалося передати медичного обладнання на 12 мільйонів євро, понад 300 швидких поїхали силами фондів у прифронтові райони, вони передали десятки тисяч аптечок та сотні тисяч турнікетів для наших мужніх воїнів. Цей вклад є неоціненним, адже він наближає нас до перемоги. Я переконаний, що з такою підтримкою ми неодмінно здолаємо усіх ворогів. Пишаюся тим, що Львівська ОВА є містком, який об’єднує тих, хто хоче допомогти, із тими, хто потребує цієї допомоги найбільше», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Співзасновник фонду «British Ukrainian Aid» Богдан Болонний розповів, що авто поїдуть у різні бригади, зокрема ті, що базуються на Львівщині.

«Ми дуже раді мати нагоду допомагати рідній землі, адже наш фонд з 2014 року допомагає жертвам російської агресії. Ми передали понад 250 автівок та велику кількість медичного обладнання. Ці авто є одним з епізодів нашої діяльності і дуже приємно, що вони допоможуть врятувати не одне життя наших військових. Більшість авто нам доводиться купувати та доставляти за тисячі кілометрів від України, на місці ми їх дообладнуємо та передаємо на передову. Ми разом працюємо на нашу перемогу», – підкреслив Богдан Болонний.

Голова благодійного фонду «Smart Medical Aid» Ірина Рибінкіна зазначила, що такі авто є розхідним матеріалом, тому важливою є їх регулярно відправляти на передову.

«Кожна машина передбачає залучення великої кількості людей, які знаходять, довозять, ремонтують та відправляють авто за автом на передову. Ми постійно отримуємо повідомлення про зруйновані швидкі та евакуаційні авто і кожного разу серце завмирає, адже це людські втрати і ця техніка дійсно працює на збереження життів. Вкрай символічно передавати сьогодні 24 авто, адже це робота як нашої великої команди волонтерів, так і усіх партнерів, які долучаються. Дякую начальнику Львівської ОВА за підтримку, адже багато що не вдалося б зробити без допомоги місцевої влади», – зазначила Ірина Рибінкіна.

Військовий окремої президентської бригади 22-го батальйону спецпризначення з позивним «Тайфун» розповів про те, скільки зазвичай «живуть» такі машини, і чому потрібно безперервно продовжувати доправляти їх на передову.

«Ми безмежно вдячні усім, хто долучився до передачі, за таку допомогу. Ці машини рятують щодня наших хлопців і їх не вистачає, тому кожне авто є важливим. Ми повинні розуміти, що на фронтових лініях ці авто можуть прослужити від сили тиждень, а подекуди навіть декілька днів. Дякую благодійникам та фондам, які нас підтримують та допомагають. За нами перемога. Слава Україні!», – сказав військовослужбовець.