По платній дорозі Краківець-Броди-Рівне можна буде проїхати за 2,5 години, – прогноз

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міжнародна консалтингова компанія ILF Consulting Engineers розробляє техніко-економічне обґрунтування будівництва нової дороги Краковець-Броди-Рівне в рамках державно-приватного партнерства. Дана дорога може стати першою платною в Україні.

Як пише ЦТС з посиланням на інформацію Міністерства інфраструктури, консультанти прогнозують значне скорочення часу в дорозі – на понад 1,5 години. Якщо зараз дорога з Краковця до Рівного займає близько 4 годин, то за нової автомагістралі час у дорозі становитиме менше 2,5 годин.

Консультанти також інструментально підрахували обсяги трафіку в 13 точках на альтернативних майбутньої дороги маршрутах (М-06 Київ-Чоп, М-10 Львів-Краковець, М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече та Т-18-06 Дерманка-Корець). За оцінкою експертів, показники середньої інтенсивності руху в залежності від ділянки коливаються від 21,5 тис. до 55,5 тис. авто на добу. Середній трафік на виміряних точках становить 35,6 тис. що підтверджує інвестиційну привабливість будівництва нової магістралі.

Після завершення ТЕО і прийняття рішення Кабміном про будівництво дороги, “Укравтодор” зможе оголосити конкурс на визначення концесіонера-інвестора.

“Відповідно до законодавства про концесії, платна дорога повинна мати безкоштовну альтернативу. У випадку з трасою Краковець-Львів-Броди-Рівне, такою альтернативою буде існуюча дорога Київ-Чоп та Львів-Краковець, яка і буде залишатися безкоштовною для користувачів”, – відзначили в МІУ.

Нагадаємо, що в березні цього року “Укравтодор” і компанія “Автомагістраль-Південь” підписали меморандум з підготовки пропозиції про здійснення державно-приватного партнерства в рамках проекту будівництва та експлуатації автомобільної дороги за маршрутом Краковець-Броди-Рівне .

Очікувалося, що будівельні роботи в рамках даного проекту можуть розпочатись ще до кінця 2021 року або на початку 2022 року. Дорогу планують будувати в три етапи: Львів-Краковець – перша черга будівництва, друга і третя – Львів-Броди та Броди-Рівне.