Середа, 19 Червня

Північний об’їзд Львова таки збудують: Рада погодила кредит

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховна Рада Україна 25 серпня прийняла законопроекти №0055 та №0056, які ратифікують фінансові угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком щодо будівництва українських доріг. Загалом передбачається залучення 500 млн євро кредитних коштів на будівництво доріг в Україні, зокрема, 80 млн євро – на будівництво північної об’їзної Львова.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що проект «Розвиток транс’європейської транспортної мережі» на 450 млн євро передбачає капремонт 314 км траси Київ-Одеса у Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях і будівництво 23 км північної об’їзної дороги Львова.

«Це дозволить покращити стан автомобільних доріг за маршрутами міжнародних транспортних коридорів, а також підвищити безпеку дорожнього руху на автошляхах, які сполучають Україну з ЄС, а Київ – з чорноморськими портами», – зазначив Владислав Криклій.

Проект «Транспортний зв’язок в Україні – Фаза I» за 50 млн євро кредитних коштів та 50 млн євро грантових коштів ЄС передбачає будівництво північно-східної ділянки об’їзної дороги навколо Тернополя, трьох багаторівневих розв’язок та двох шляхопроводів у Львівській та Рівненській областях і неподалік Тернополя.

Зі слів міністра інфраструктури, усі кредити надаються на доступних умовах: період погашення 25 років, пільговий період чотири та три роки відповідно, процентні ставки 0.442% та 0.628%, погашення заборгованості та виплата відсотків – кожні шість місяців після пільгового періоду.

Коментуючи ратифікацію угоди з ЄІБ, яка передбачає кошти на будівництво північної об’їзної Львова, голова ЛОДА Максим Козицький зазначив, що «Львівщина ще ніколи не була так близько до реалізації цього проекту, як зараз».

Північний об’їзд Львова – це буде дорога категорії 1А, яка матиме чотири смуги руху, три мости, сім шляхопроводів та три естакади. Нова дорога скоротить час і відведе вантажні потоки від міста, з’єднає трасу Київ-Чоп з міжнародними трасами Львів-Рава-Руська, Львів-Краковець та Львів-Шегині.

Дорога матиме цементно-бетонне покриття, 2-4 метрові шумозахисні екрани у межах населених пунктів, надземні або підземні переходи. Там встановлять огорожу, освітлення та один майданчик для вагового контролю вантажівок.

Рух на трасі запускатимуть у два етапи: від Бірок до Гряди та від Бірок до Запитова. У Бірках Гряді та Запитові збудують три розв’язки на перетині з іншими трасами.

На території Львівщини дорога стане першою, що матиме бетонне покриття товщиною 26 см. Термін її експлуатації, а також якість є значно вищою, ніж у звичайної асфальтованої.

Зараз завершується викуп понад 40 земельних ділянок. Розпочати будівництво планують у 2021 році.