Після ліквідації виокремленої смуги на вулиці Шевченка транспорт долає цю ділянку та квазікільце вдвічі швидше

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Після того, як на вул. Шевченка тимчасово ліквідували смугу для руху громадського транспорту в напрямку від центру міста, час проїзду по цій ділянці, а також через квазікільце, скоротився вдвічі. Зокрема, в перший день ліквідації виокремленої смуги, 27 липня, трамваї додали ділянку між зупинками «Ярослава Мудрого» та «Єрошенка» за півтори-дві хвилини. До того цю відстань вони проїжджали за 5-7 хвилин. Про це розповів керівник управління вуличної інфраструктури ЛМР Павло Сирватка.

«Ще до увімкнення світлофорів на квазікільці трамваї та автобуси у вечірній час-пік витрачали до 13 хвилин на підйом від зупинки «Ярослава Мудрого» до зупинки «Єрошенка». Після увімкнення світлофорів на квазікільці цей час знизився до 10 хвилин, а завдяки тестовим змінам налаштувань світлофорів, в різні дні час проїзду між цими зупинками вдавалося зменшувати до 5-7 хвилин. Що, однак, є недостатнім для нормального функціонування громадського транспорту.

Відтак, для зменшення часу громадського транспорту в дорозі у минулий четвер, 27 липня, міська комісія з безпеки дорожнього руху прийняла рішення щодо тимчасової ліквідації смуги для громадського транспорту в напрямі від центру міста. Вже ввечері того ж дня трамваї долали цю ділянку лише за півтори-дві хвилини», – зазначив Павло Сирватка.

Також суттєво зменшився час в дорозі у вечірні пікові години автобусів та автомобілів на вул. Левандівській. Із увімкненням світлофорів цей показник складав 18-20 хвилин. В четвер, 27 липня, цей час зменшився до 16 хвилин. А в п’ятницю, 28 липня, коли водії приватного транспорту почали активніше користуватися виокремленою смугою, час проїзду скоротився до 12 хвилин.

Посадовець додав, що затримки на розв’язці Городоцька – Сяйво, при проїзді з центру на Левандівку, зменшились до значень нижчих, ніж на початку липня, коли світлофори на квазікільці ще не функціонували.

В управлінні вуличної інфраструктури ЛМР наголосили, що зміни в організації дорожнього руху, впроваджені протягом останніх тижнів на вул. Шевченка, не змінювали умови виїзду з Рясного на Левандівку та в центр. У цих напрямах час проїзду автобусів, трамваїв та автомобілів і у ранковий, і у вечірній піковий час значно зменшився, порівняно з ситуацією до реконструкції вул. Шевченка.

Нагадаємо, минулого тижня міська комісія з безпеки дорожнього руху прийняла рішення тимчасово ліквідувати смугу для громадського транспорту на ділянці від вул. Луцького до входу на Янівський цвинтар, довжиною близько 250 м. «Водночас смуги для руху громадського транспорту, загальною довжиною близько 1,4 км, від цвинтаря до перехрестя з вул. Ярослава Мудрого та в межах квазікільця на вул. Левандівській у напрямі до вул. Шевченка, забезпечують стабільний і безпечний рух громадського транспорту. Тому перегляд їх доцільності не планується ні на тимчасово, ні на постійно», – пояснив Павло Сирватка.

Додамо, ситуацію з проїздом на вул. Шевчкенка та прилеглих вулицях моніторять цілодобово. ЛКП «Львівавтодор» ще налаштовуватиме світлофорне регулювання, аби зменшити затори та оптимізувати час проїзду для всіх видів транспорту.