Пішов з життя найвідоміший фізик сучасності Стівен Гокінг

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

“У всесвіті не було б особливого сенсу, якби він не був будинком, в якому живуть улюблені люди”, говорив науковець

На 76-му році життя в Англії помер найвідоміший фізик сучасності Стівен Гокінг. Про це повідомляє 5 канал з посиланням на The Guardian.

Про сумну звістку повістила родина науковця ранком середи, 14 березня. Гокінг помер у власному домі в Кембріджі.

“Ми глибоко засмучені тим, що наш батько сьогодні помер”, – зазначили діти вченого Люсі, Роберт й Тім.

“Він був видатним вченим та екстраординарною людиною, праці й спадок якого житимуть багато років. Його мужність і наполегливість у поєднанні з його величчю й почуттям гумору надихали людей по всьому світу. Одного разу він сказав: “У всесвіті не було б особливого сенсу, якби він не був будинком, у якому живуть улюблені люди”. Ми завжди будемо за ним сумувати”, – йдеться у заяві сім’ї Гокінга.

Про причини смерті ученого поки нічого не відомо, однак з 21-річного віку він страждав на аміотрофічний склероз, що врешті привів до повного паралічу тіла. Зі смертельним недугом Гокінг прожив понад 50 років, хоча ще 1963 року лікарі пророкували: йому залишилося прожити не більше трьох.

Довідково: Стівен Гокінг був найвідомішим фізиком-теоретиком свого часу. Він досліджував, зокрема, загадки простору, часу, “чорних дір”. Його книга “Коротка історія часу” стала міжнародним бестселером й розійшлася більш ніж 10-мільйонним тиражем. За внесок у науку Хокінг отримав багато нагород, серед яких Премія Ейнштейна, Премія з фундаментальної фізики й Медаль Альберта Королівської спілки мистецтв. 2015 року побачив світ британський фільм “Теорія всього” (The Theory of Everything) – це історія життя самого Стівена Гокінга.