Середа, 21 Лютого

Пішов з життя легендарний український диктор Микола Козій

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У понеділок, 7 вересня пішов з життя легендарний голос «Українського радіо», а також голос багатьох відомих кіногероїв Микола Козій, повідомив керівник «Суспільного радіомовлення», генеральний продюсер «UA:Українське радіо» Дмитро Хоркін.

«Пoмер Микола Козій — легендарний диктор Українського радіо та перший бренд-войс телеканалу 1+1. Йому було 79 років. Голос епохи. Світла пам’ять, Маестро», – написав Хоркін.

Микола Козій народився 19 червня 1941 року. Його вважали одним із найкращих українських радіодикторів.

Брав участь в озвучуванні низки популярних телесеріалів та програм, зокрема пізнавальних передач Українського радіо для шкільної молоді, так званого «Шкільного наукового радіотовариства», які виходили у 1980-і роки щобудня від 16:10 до 16:35.

Від середини 1990-х був одним із ведучих ранкової інформаційної програми НРКУ, що звучала у проміжку 7:00 до 7:40, але також вів і денні інформаційні випуски.

Микола Козій брав участь у дублюванні та озвученні таких фільмів як «Король говорить», «Ноїв ковчег», телесеріалів «Альф», «Коломбо», мультсеріалів «Паровоз Томас і його друзі» та «Трансформери». Озвучив велику кількість аудіокниг, передачі французької телекомпанії FCI, програму «Дотик природи».

Читав текст для першої україномовної Біблії в аудіоформаті. Два MP3-диски загальною тривалістю 26-годин у перекладі Івана Хоменка вийшли восени 2007 року.

Також Микола Козій озвучив текст томосу про автокефальну Православну церкву України.