Середа, 19 Червня

Пішоходів хочуть зобов’язати носити на одязі світловідбивні елементи у темну пору доби

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Народні депутати підтримали законопроект №2694, яким хочуть зобов’язати пішоходів користуватися у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами, стрічками зі світловідбивними елементами або носити одяг, який має такі елементи.

Проект закону підтримав 271 народний депутат, пише Громадське.

У пояснювальній записці йдеться, що законопроект має на меті зменшити кількість аварій за участю пішоходів.

«Роль світлоповертальних елементів дуже значна. Якщо водій раніше помітить пішохода, який рухається по дорозі, то здатний швидше відреагувати — об’їхати, обігнати або загальмувати», — йдеться у документі.

Поки у документі відсутні норми про вигляд і розмір світловідбивачів, однак зазначається, що він повинен виконувати свою функцію і бути видимим. Кожен зможе вибрати будь-яку форму, адже доступні різні брелоки, стрічки, жилети, наклейки тощо.

В разі ухвалення закону в цілому за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості без використання світловідбивних елементів, у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами штрафуватимуть. Розмір штрафів становить 3 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян — 51 гривню.