Понеділок, 24 Червня

Під виглядом реконструкції у Стрийському парку незаконно знесли історичну будівлю

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Користуючись святковими та вихідними днями, фірма-власник зруйнувала історичну пам’ятку на вулиці Уласа Самчука, 16, інформує прес-служба ЛМР.

Фірма пов’язана із депутатом Львівської міськради та відомим бізнесменом Григорієм Козловським.

Замість здійснення реконструкції, власники будівлі знесли частину історичної пам’ятки. Місто вимагає її відновити, а керівництво Стрийського парку та чиновників, у чиїй компетенції є забезпечування належного контролю, буде притягнуто до відповідальності.

Будівля, яку фірма мала реконструювати під ресторан © portal.lviv.ua

У ЛМР зазначають, що торік виконавчий комітет затвердив ТОВ «Львів-Енергія» містобудівні обмеження лише для реконструкції будівлі в межах пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Стрийський парк».

Зараз, за даними ЛМР, будівлю обстежує інспекція держархбудконтролю у Львові, а керівництво Стрийського парку притягнуть до відповідальності за недогляд.

© city-adm.lviv.ua

© city-adm.lviv.ua

Як пише Zaxid.net, під час засідання виконкому головний архітектор міста Юліан Чаплінський зазначав, що проектом не передбачено ані підйом даху, ані добудова. Натомість фірма повністю знесла цю будівлю.

«З огляду на те, що зафіксовано руйнування частини конструктивних елементів будівлі, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові проводить обстеження будівлі для з’ясування, чи роботи були проведені в межах робіт з реконструкції, чи це свідоме нищення об’єкта», – вказано у повідомленні.

«Там колись проводилась Галицька Крайова виставка. Це був один з павільйонів, який зберігся до нашого часу», – пояснила цінність будівлі Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР.

Кореспондентка «Високого Замку», яка побувала на місці події, з’ясувала в очевидців, що пам’ятку знищували методично і достатньо фахово упродовж щонайменше місяця. Спочатку розібрали внутрішні стіни, відтак зняли вікна.

Згідно з даними бізнес-пошукової системи YouControl, власниками ТОВ «Львів-Енергія» є Юрій Ломага та Олексій Різник. Вони обоє є адвокатами та бізнес-партнерами львівського депутата Григорія Козловського.

Нагадаємо, у віллі мали облаштувати ресторан, а проект реконструкції мав отримати дозвіл від інспекції ДАБК.