Вівторок, 21 Травня

Під час гідравлічних випробувань у Львові виявили вже 111 поривів дефектів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

ЛМКП «Львівтеплоенерго» готується до нового опалювального сезону 2023-2024 р. Тож з 1 травня розпочалися щорічні гідравлічні випробування для перевірки стану теплових мереж. Загалом на магістральних мережах від ТЕЦ-1 і ТЦ «Північна» виявили 111 поривів і дефектів, тому вже зараз тривають ремонтні роботи із заміни зношених і аварійних трубопроводів, проводять ремонтні роботи на ТЕЦ-1, в котельнях та ЦТП.

«Ми розпочали підготовку до опалювального сезону одразу після закінчення попереднього, сформували перелік робіт, які будемо реалізовувати впродовж літа.

Так, з 1 травня розпочали гідравліку наших трубопроводів. На магістральних мережах від ТЕЦ-1 і ТЦ «Північна» гідравліка вже завершена. Зараз триває ліквідація дефектів, які виявили. Загалом на цих мережах виявлено 111 дефектів і поривів. З них 75 виявлено власне на трубопроводах, решта – це дефекти на обладнанні ТЕЦ та запірній арматурі. Зараз працюємо над їх ліквідацією. Матеріалами забезпечені.

Попередньо, відновити подачу гарячої води нашим споживачам від ТЕЦ-1 і ТЦ «Північна» плануємо з 5 червня. Та, хочу відзначити, що частина наших районних котелень працює, тому понад 100 будинків на сьогодні отримує гарячу воду. Гідравліка мереж від цих котелень буде проведена протягом літа», – розповідає Олександр Одинець, директор ЛМКП «Львівтеплоенерго».

За його словами, гідравлічні випробування – це обов’язкова вимога, яку необхідно виконати, щоб забезпечити надійне і стабільне проходження опалювального сезону, зменшити і не допустити аварійності, побачити, де є слабкі місця і ліквідувати їх під час літньої ремонтної кампанії. Адже справний стан трубопроводів є запорукою надійного і стабільного проходження опалювального сезону – це безпека мереж та безпека мешканців, безаварійна робота взимку.

«Ми можемо проаналізувати тенденцію проходження опалювального сезону за минулі роки і побачити, що зимою у нас, практично, не відбувається аварійних ситуацій. Адже гідравлічні випробування дають можливість промоніторити теплові мережі щодо потенційних витоків та замінити це. Замінюємо мережі лише на попередньоізольовані труби. Це дозволяє зменшити втрати тепла на шляху до споживача, відтак якість послуги підвищується.

Так, до прикладу, зараз триває заміна теплової магістральної мережі на вул. Стрийській. Це мережа від ТЕЦ-1, діаметром 720/900 мм. Тут буде замінено 260 м труби. Експлуатувалася ця теплова магістраль з 1981 року. Відтак, вона вже вичерпала термін експлуатації і є в поганому технічному стані. Орієнтовна вартість робіт – 13,5 млн грн. Роботи тут триватимуть ще близько місяця. Адже, крім заміни труби, встановлюють 4 компенсатори великого діаметру. Загалом у цьому міжсезонні плануємо замінити до 6 км труб. Вартість заміни – 38,5 млн грн», – продовжує Олександр Одинець.

Також цього літа, в межах підготовки до нового опалювального сезону, ЛМКП «Львівтеплоенерго» планує провести реконструкцію котелень на вул. Самчука, 13, вул. Личаківській, 81 та на вул. Стецька, 5. Вартість робіт становитиме 4 млн 244 тис грн.

Заплановано провести приєднання споживачів котельні на пл. Галицькій, 15 до котельні на вул. Князя Романа, 6. Вартість робіт – 291 тис грн. А також встановити ІТП на пр. Чорновола, 99 на суму 992,6 тис грн, та провести реконструкцію котельні на вул. Курмановича, 4 на суму 2 млн грн.

«Я впевнений, що ми якісно підготуємося до опалювального сезону, вчасно його розпочнемо і проведемо без аварійних ситуацій» – підсумував Олександр Одинець, директор ЛМКП «Львівтеплоенерго».