Понеділок, 15 Квітня

Петиція про Стамбульську конвенцію набрала 25 тисяч підписів: чому це важливо

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Петиція із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію зібрала 25 тисяч необхідних підписів. Про це свідчить інформація у розділі «Електронні петиції» на офіційному сайті президента України.

Стамбульська конвенція – міжнародна угода Ради Європи про запобігання насильства стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Її ратифікували в 34 країнах, але досі не зробили цього в Україні.

Ініціатори петиції пояснюють, що щороку від насильства в родині потерпають понад 150 тисяч українок, близько 600 з них гинуть. Поліція щодня фіксує приблизно 300 фактів домашнього насильства як щодо жінок, так і щодо дітей. Понад половину дітей і підлітків стають жертвами насильства вдома. Ще більше випадків залишаються невідомими, адже жертви про них не повідомляють у поліцію.

За документом, насильство щодо жінок визнається однією з форм порушення прав людини, одним з видів дискримінації.

Зокрема, конвенція встановлює кримінальну відповідальність і забороняє домашнє насильство, переслідування, сексуальне насильство, зокрема зґвалтування, сексуальні домагання, примусовий шлюб, каліцтво жіночих геніталій, примусовий аборт і стерилізацію.

«Стамбульська конвенція – це «парасольковий» документ, який найкраще з усіх міжнародних документів описує спектр того, що держава має зробити для того, аби домашнє насильство було не лише покаране, а й були превентивні заходи, які зменшують рівень такого насилля», − розповіла Wonderzine Україна Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

Петицію щодо ратифікації конвенції зареєстрували в лютому 2020 року. Тепер її повинен розглянути Президент України протягом 10 днів.

Україна підписала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція) ще 2011 року, але досі не ратифікувала.

Ратифікувавши Стамбульську конвенцію, Україна зможе отримати профільну підтримку Ради Європи та міжнародної спільноти з цих питань.