Неділя, 19 Вересня

Петиція про «розмороження» проекту львівського метро набрала понад 80% голосів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У зв’язку з тим, що у Львові часто бувають затори та курсує велика кількість громадського й приватного транспорту, мешканці Львова пропонують збудувати метрополітен.

Із пропозицією “розморозити” проект Львівського метро виступив Василь Лозовий, який 14 травня зареєстрував відповідну електронну петицію до місцевої влади.

Станом на 12 червня 2019 петицію підписало 407 людини, та для розгляду в мерії Львова слід назбирати 500 підписів мешканців.

Текст петиції:

“Враховуючи той факт , що місто Львів перевантажене , враховуючи затори та дуже велику кількість громадського та приватного транспорту , пропоную розморозити проект Львівського метрополітену , для збереження архітектурного вигляду міста і для безпеки будівель які занесені до спадщини Юнеско , я пропоную проект метрополітену , який буде побудований не блище , ніж 1-го кілометра в радіусі від Львівської міської ради (Ратуші), на мою думку проект метрополітену має право на життя , враховуючи сучасні технології його буде набагато легше провести , ніж 25 років тому , ідея метрополітену має право на життя , але станом на сьогоднішній день цей проект заморожений , тому я прошу , його розморозити і почати роботи , що до проектування, І хоча б до 2022 року почати будівництво , і дозвольте пораду на майбутнє , не копайте вентиляційну шахту на території Палацу Потоцьких , на вулиці Коперніка , чи інших історично важливих будівель , пропоную згадати про Парк імені Івана Франка , там може бути перша станція Університет ,далі Цитадель там де Сховище.

Погулянку де взагалі ніякої архітектури немає а далі Коновальця Кн.Ольги, Сихів, і маємо у Львові метрополітен , простіше кажучи проект потрібно розморозити і почати хочаб якусь роботу в цьому напрямку , про шо Вас і прошу , ніхто від Вас не вимагає вже і зараз копати котловани станцій , але повернутися до розгляду цього питання потрібно, зараз забудовують Сихів, далі Рясне , ще побудують 10-к будинків біля Скнилова і в жодну маршрутку ті люди не влізуть, тому будьте добрі знайдіть ті архіви і починайте працювати в даному напрямку , до речі вагони електрон переобладнати під вагони метрополітену, ідея взагалі бомба, вони мають крутий вигляд і відповідно ідеально б вписувалися в дану ідею , ще одне про трамвай і про те , що перспективу метрополітену ви відклали бог знає на коли мені відомо , тому і звертаюся до Вас через петицію а не через банальне звернення , задум в тому щоб це питання почати обговорювати вже і зараз а не бог знає коли , суть мого питання думаю зрозуміла”.

Коментар для видання «Високий Замок»

Юліан ЧАПЛІНСЬКИЙ, начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР

“У 80-х роках у Львові будували не класичне метро, а лише підземку, де мав їздити трамвайний вагон. Ні у схемі сталої мобільності, ні у Генплані Львова не передбачено спорудження метро. Це з розділу «фентезі», до такої ставлюся іронічно… Прокласти метрополітен технічно не можливо. Проте є інший варіант. Львів не використав потенціалу «червоних ліній», тобто землі загального користування, призначеної для прокладення інженерних і транспортних комунікацій, пішохідних зв’язків, впорядкування, озеленення й освітлення вулиць. Йдеться про залізничну гілку за межами центру.

Якщо розвинути її у рамках «червоних ліній», матимемо міську електричку. Це може бути або швидкісний трамвай, або електричка, що перетинатиме усі магістральні вулиці. За 50 хвилин можна буде добратися зі Сихова до Підзамче. Така ідея більш-менш реальна: «червоні лінії» збережено, і не потрібно перекопувати пів-міста”.

Петицію підписати можна за посиланням.

Share.