Петиція до Зеленського з вимогою заборонити 5G зібрала 25 000 голосів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Електронна петиція з вимогою заборони впровадження в Україні зв’язку 5G через його “вкрай негативного впливу на здоров’я” набрала необхідну для розгляду кількість голосів на сайті президента.

Цю петицію зареєструвала Юліана Гордій 7 квітня 2020 року. Станом на 6 липня вона набрала 25 562 голоси при необхідних 25 000.

“Без клінічно підтвердженої доказової бази з безпеки даного виду зв’язку просимо не вводити його в нашій країні”, – це весь текст петиції-звернення до Президента України.

Статус звернення – “очікує розгляду”: глава держави Володимир Зеленський та Офіс президента, згідно із законом, повинні дати відповідь.

Це вже не перша подібна петиція, яку публікують українські користувачі про 5G. У травні на сайті міської влади Черкас петиція про заборону вишок мобільного зв’язку 5G набрала 253 голоси.

Увага користувачів до роботи вишок 5G загострилося після того, як в інтернеті почали поширюватися конспірологічні та фейкові теорії про те, що 5G “викликає коронавірус”. Офіційна позиція ВООЗ по темі шкоди 5G для здоров’я: якщо дотримуватися встановлених державами санітарних норм по електромагнітному випромінюванню, ризиків немає.

Раніше повідомлялося, що у Великобританії та Польщі підпалювали вежі 5G, після того, як стали поширювати теорії онлайн-змови про зв’язок між вежею стільникового зв’язку та пандемією коронавірусу.

Китайські оператори запустили 5G. У Німеччині після тестування запрацювала мережа мобільного зв’язку п’ятого покоління – 5G. У Швеції також запустили першу загальнодоступну мережу 5G.

Зв’язок 5G Міністерство цифрової трансформації планує запустити за три роки.

«Головне завдання 5G — виробити корисні «кейси». Адже як ми звикли дивитися на 3G або 4G — це швидкий інтернет. З точки зору користувача все зрозуміло. А ось «п’яте покоління» призначене насамперед для бізнесу», — про це в інтерв’ю UBR повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест.

За його словами, в Україні вже є потреба у 5G. Наприклад, у сільському господарстві деякі компанії хочуть використовувати безпілотні трактори. Це потрібно тому, що головна різниця між 4G і 5G — затримка інтернету. У п’ятому поколінні мобільного зв’язку її практично немає.