Петру Радковцю присвоїли пожиттєве звання львівського гіда №1

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Родині Петра Радковця передали бейдж екскурсовода, на який він подав документи за два тижні до смерті. Міське управління туризму вирішило назавжди закріпити за ним ліцензійне посвідчення львівського гіда під номером 0001, повідомили у пресслужбі ЛМР.

Також під час зустрічі з родиною Петра Радковця у туристичному офісі Львова домовилися про проведення подій пам’яті про видатного львовознавця. Зокрема, планують створити спеціальний туристичний маршрут Петра Радковця.

Зазначимо, що сьогодні, 21 лютого, відзначають Всесвітній день екскурсовода. У Львові працює понад 100 фахівців туристичного супроводу.

«Через воєнні дії в Україні запит на екскурсії суттєво зменшився, однак ми продовжуємо відкривати наше місто для тих, хто цього потребує. У 2022 році екскурсоводи проводили безкоштовні екскурсії Львовом для переселенців у межах міського проєкту «Прогулянки Львовом». Зараз співпрацюємо з колегами в межах проєкту «Місто лікує» для військових, які лікуються або проходять реабілітацію у Львові», – зазначає начальниця міського управління туризму Христина Лебедь.

Петро Радковець – легендарний екскурсовод, популяризатор львівської міської історії та культури, автор сотень краєзнавчих публікацій, учасник та співавтор десятків телевізійних проєктів, документальних фільмів та сюжетів, присвячених Львову, на регіональних та національних телеканалах.

Випускник Львівського поліграфічного інституту (сучасна Українська академія друкарства), учасник «Товариства Лева» (історична секція). У різні роки працював у Львівській науковій бібліотеці імені В. Стефаника, видавництві «Центр Європи».

Разом з братом Іваном, став автором збірки казок для дітей («Таємниці львівських левів», Львів, 2015). Брати Радковці є розробниками численних авторських туристичних маршрутів Львовом та заходом України, співавторами краєзнавчих розвідок «Загадки міста Лева».

Петро Радковець був одним з найвідоміших львівських та українських гідів. Його авторські екскурсії тішили гостей нашого міста упродовж останніх 20 років. Мав ліцензійне посвідчення львівського гіда під номером 1, яке офіційно отримав від Львівської міської ради. Одним з останніх за його участю став проєкт «Місто лікує» – безкоштовні прогулянки Львовом для захисників та військових ветеранів, які проходять реабілітацію.