Неділя, 21 Квітня

Перші вакцини проти грипу вже з’явились у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Дієві вакцину та ліки від коронавірусу досі не знайдено. Єдина можливість зменшити цьогоріч ризик захворювання – це вберегти себе принаймні від грипу. У країнах Європи цього епідсезону планують охопити щепленнням від грипу 80-90% населення. В Україні, за словами медиків, якби вдалося вакцинувати хоч би людей з групи ризику, то і це б було добре.

У Львові з’явилися перші вакцини від грипу. Неля Бик, виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації, повідомила ZAXID.NET, що в 1-ій комунальній аптеці на вул. Фредра є вакцина від грипу ДжіСі Флю (виробник Південна Корея). Її вартість – 240 грн. Директор ПП «Гіруда» Андрій Баран повідомив, що у понеділок, 5 жовтня, у них почнуть проводити щеплення від грипу вакциною ДжіСі Флю. Вартість вакцинації (вакцина + огляд лікаря) – 330 грн.

ZAXID.NET попросив головну епідеміологиню Львівщини Наталію Іванченко (Тімко) пояснити, кому обов’язково цього епідсезону треба щепитися, чому і де це можна зробити.

До речі, вона вже сама щепилась. “Вакцина одразу у шприці. Голочка маленька. Незначне відчуття пeчії під час введення і Ви захищені! Я вже теж!, – написала вона.

Які віруси грипу будуть циркулювати в Україні цього року?

У епідсезоні 2020−2021 років в Україні буде циркулювати чотири штами вірусів грипу:

  • вірус, подібний до A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний до A/Hong Kong/2671/2019(H3N2);
  • вірус, подібний до В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria);
  • вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

З цих чотирьох вірусів грипу минулого епідемічного сезону українці в цілому та мешканці Львівщини зокрема могли зустрітися зі штамом типу В Phuket. А ось із трьома іншими ми ще не зустрічалися.

«Не виключено, що людина може одночасно захворіти на грип і коронавірус. Ось цього ми боїмося найбільше, бо невідомо, як ці два віруси поведуть себе в організмі людини? Чи спровокують якісь генетичні зміни вірусів? Як це буде проявлятися клінічно? Наразі це важко спрогнозувати і ми не хотіли б з такими випадками стикнутися», – каже Наталія Тімко.

Для діагностування грипу епідеміологиня радить скористатися швидкими тестами, їх можна буде купити в аптеках. Для аналізу достатньо взяти мазок з носа і ротоглотки. Ці швидкі тести діють по принцину тесту на вагітність і допоможуть встановити грип у людини чи ні. Якщо грип, то проти нього є противірусні препарати, які допоможе підібрати сімейний лікар. Якщо не грип, то слід проводити інші обстеження, щоб з’ясувати причину нездужання.

Головна епідеміологиня радить обов’язково щепитися людям, які мають хронічні захворювання дихальної, серцево-судинної систем, цукровий дiабет, oжирiння, імунодифіцити, онкoхворим, вагітним незалежно від терміну вагітності, дітям від 6 місяців, медпрацівникам, працівникам закладів освіти, транспорту, торгівлі тощо.

Вакцинація від грипу не входить до Національного календаря щеплень, тому вакцини від грипу за кошти держбюджету не закуповують. Її треба купити самому. Можливо, для деяких категорій громадян її закуплять за кошти місцевих бюджетів. Обласна комісія ТЕБ і НС ще у серпні зобов’язала голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, ОТГ, керівників підприємств, організацій вирішити питання вакцинації працівників від грипу. Орієнтовно вакцина цього року буде коштувати до 300 грн.

За словами Наталії Тімко, наразі анонсовано вакцини двох виробників, які будуть в Україні і які захищають від чотирьох і від трьох вірусів грипу: VAXIGRIP TETRA (виробник Франція) і ДжіСі Флю (виробник Південна Корея). Корейська вакцина буде чотирьох – і трьохвалентна.

«Раніше завжди щепилася вакциною “Ваксігрип”, а останні два роки першою приходить ДжіСі Флю, тож вакцинуємося нею», – каже Наталія Тімко.