У Палаці Гната Хоткевича працює виставковий простір “ХотАртХол” — перша у місті молодіжна галерея, покликана експонувати мистецькі дебюти. Зараз установа намагається зібрати кошти на реалізацію нових ідей.
Історія проєкту розпочалась у листопаді 2019 року, коли команда Палацу розпочала роботу над реалізацією ідеї створення галереї, яка стала б новим місцем для можливостей молодих художників.
Рішення створити галерею для мистецьких дебютів сформувалось ще тому, що у Львові є активна мистецька спільнота. Випускники мистецьких спеціальностей, які лише починають свій творчий шлях, мають потребу у виставкових просторах, де вони могли б експонувати свої роботи. У Львові таких просторів є недостатньо, крім того деякі галереї мають свою специфіку або ж напрям.
Із листопада 2019 і до травня 2020 року команда Палацу Гната Хоткевича проводила активну кампанію із просування ідеї створення першої молодіжної галереї у Львові. Результатом стала перемога “ХотАртХолу” на платформі “Спільнокошту”:проєкту вдалося зібрати 82 тисячі гривень із 80-ти необхідних. Додатково Палац Гната Хоткевича отримав 6 тисяч євро дофінансування на галерею “ХотАртХол” від програми підтримки Європейського Союзу “House of Europe”.
Вже наприкінці 2020 року, у грудні, відбулось відкриття галереї. Подія пройшла за фінансової підтримки Українського культурного фонду та громадської організації “Lviv Cultural Centre”. Під час відкриття було презентовано перший поверх галереї, де у майбутньому зможуть бути експоновані твори візуального мистецтва.
ДЛЯ ЧОГО НОВИЙ СПІЛЬНОКОШТ?
Під час реалізації першого етапу створення Галереї ми зробили ремонт та закупили обладнання для першого поверху галереї, таким чином обладнали простір для виставкових проєктів.
“Сьогодні ж ми хочемо облаштувати нижній поверх Галереї для мультимедійних проєктів. У цьому просторі митці матимуть можливість робити візуальні, звукові, відеоінсталяції, інсталяції об’ємного мистецтва. Завдяки реалізації проєкту буде відремонтовано приміщення та закуплене звукове та відеообладнення”, – пишуть організатори.
Проєкт бере участь у конкурсі “Культура. Спільнота” від Міжнародного Фонду “Відродження”, тому при успішній краудфандинговій кампанії Фонд подвоїть зібрану суму.
Стати доброчинцем і помогти розвинути молодіжний культурний простір можна на краудфандинговій платформі «Велика Ідея» за посиланням. Станом на зараз зібрано 57 000 гривень із необхідних 85 000.
Краудфандинг – форма альтернативного фінансування, яка дозволяє підприємцям, митцям, громадським активістам залучати кошти для своїх ідей від великої кількості людей – часто незнайомих.