Четвер, 25 Квітня

Переведення годинника на зимовий час 2020: коли переводять час в Україні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У багатьох країнах світу, включаючи і Україну, двічі на рік переводять годинник – на літній і зимовий час. Коли і куди цієї осені українці переведуть стрілки – читайте.

У багатьох країнах світу в 2020 році двічі на рік переводять час на годиннику: навесні із зимового на літній (на годину вперед), а восени навпаки – з літнього на зимовий (на одну годину назад).

Усього ж переведення годинників 2020 відбувається в 71 країні світу, включаючи Україну, країни ЄС, Литву, Естонію, Латвію, Ізраїль, Великобританію, США, Канаду, Австралію, Мексику, Іран та інші.

Годинники в 2020 році не переводять: Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Вірменія, Азербайджан, Грузія, РФ, Китай, Південна Корея, Монголія, Індія, Японія, Бразилія, Єгипет, Саудівська Аравія, ОАЕ, Ірак, Мальдіви, Венесуела та інші (всього 178 країн).

Отже, українці, переведуть годинник в останню неділю жовтня – з 24 на 25 жовтня 2020 року о 04:00. Стрілки переводяться на годину назад!

У нашій країні годинник переводять згідно з постанoвою Кабінету міністрів України № 509 від 13.05.1996 “Про порядок обчислення часу на території України”.

Зазначимо, що ідея штучно маніпулювати часом належить американському вченому, політику, дипломату, винахіднику Бенджаміну Франкліну. У 1784 році він запропонував збільшити світловий день з метою скорочення витрат на електроенергію. Але в наш час економія виходить порівняно невеликою – всього 1-3%. Багато країн вже відмовилися від такої практики.

Критики літнього часу говорять про негативний вплив переведення годинників на здоров’я людей і вказують на те, що економічна користь переходу на літній час не доведена.

Адже такий збій у часі може призводити до погіршення загального самопочуття, настрою, безсоння, надмірної втоми і стомлюваності. В кінцевому підсумку наступають дeпресивні стани.

Медики стверджують, що переведення годинників негативно позначається на організмі: у людей порушується сон, вони важко адаптуються і відчувають два рази на рік стpес. Від цього починають загострюватися хронічні захворювання і суттєво падає працездатність.

Як адаптуватися до переходу часу

Щоб мінімізувати стрeс від переведення стрілок годинника, лікарі рекомендують починати підготовку за кілька тижнів – висипатися, добре харчуватися, гуляти на свіжому повітрі і зрушувати відхід до сну і підйом на 15 хвилин кожен день.

Крім того, варто відмовитися від важкої їжі, aлкоголю, бадьорливих напоїв та кyріння. Важливо в цей час мінімізувати cтрес для організму.