Четвер, 2 Травня

Переробка органіки: як у Львові працює компостувальна станція

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові на міській компостувальній станції продовжують приймати та переробляти органіку і під час воєнного стану. Працівники комунального підприємства «Зелене місто» закликають мешканців ретельно сортувати органічні відходи. Також у місті для всіх охочих працює навчальний центр поводження з відходами, де безкоштовно навчають сортувати відходи.

Міська станція компостування, розташована на вулиці Пластовій, 13 у Львові, є важливим об’єктом для переробки відходів, який приносить користь для нашого міста та країни в цілому, кажуть у Львівському комунальному підприємстві «Зелене місто».

«Завдяки роботі станції компостування, відходи перетворюються на поживну органічну підживку, яка може використовуватись для землеробства, садівництва та інших галузей. Це дозволяє скоротити кількість відходів, які потрапляють на сміттєзвалища, та зменшити шкідливий вплив на довкілля», – наголошують комунальники.

У Львові є 1660 контейнерів для сортування харчових відходів на 1513 локаціях. Тож 99% мешканців міста мають змогу сортувати органіку. Проте через те, що у контейнери для органіки викидають інші відходи, працівникам компостувальної станції доводиться усе додатково відсортовувати.

Завантажити фото
«На компостувальній станції, що працює на вул. Пластовій, 13, всю органіку, яка надходить, додатково відсортовують. Зокрема, з неї відбирають пакети, скло, пластик та інші неорганічні відходи, які не підлягають компостуванню», – розповіли у львівському комунальному підприємстві «Зелене місто».

ЛКП «Зелене місто» вкотре звертається до мешканців міста з проханням правильно сортувати харчові відходи.

Зокрема, у спеціальні коричневі баки для органіки можна викидати:

  • залишки сирих овочів і фруктів;
  • шкаралупу яєць;
  • вироби з борошна, залишки кондитерських виробів;
  • заварку від чаю без пакетиків, залишки кави;
  • скошену траву;
  • зів’ялі квіти.

Натомість у контейнери для органіки не можна викидати:

  • м’ясо, рибу, молочні та жирні продукти;
  • тверді побутові відходи;
  • скло та склотару;
  • пластик, різноманітні пакети, відходи упаковки, tetra-pac;
  • серветки та паперові вироби;
  • тканинні вироби.

Зазначимо, на базі ЛКП «Львівспецкомунтранс» управління з питань поводження з відходами Львівської міської ради навчає всіх охочих правильно сортувати відходи. Навчання проводять для всіх охочих, у тому числі як для дітей, так і для львів’ян поважного віку.

Навчальний центр поводження з відходами працює щоденно у робочий час на вул. Жовківській, 18. Усі охочі пройти навчання можуть зголошуватися до управління з питань поводження з відходами ЛМР за номером телефону 0670770076.

Нагадаємо, станція компостування розпочала свою роботу в 2020 році у Львові. Сюди потрапляють усі окремо зібрані харчові та садово-паркові відходи міста. З них виробляють компост, який мешканці та агропідприємства можуть придбати для потреб свого господарства.

Контейнери з органікою розташовані практично на кожному сміттєвому майданчику (99% покриття) у Львові. Найближчий до вас можна знайти на карті.