Переніс понад 20 операцій: 29-річний захисник готується до протезування ніг у центрі НЕЗЛАМНІ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Захисник, який бореться за Україну все своє свідоме життя, втратив на фронті обидві ноги. Переніс понад 20 операцій та чотири місяці страждав від нестерпного болю. І при цьому зберіг почуття гумору та бажання далі гнати ворога. Нині він відновлюється та готується до протезування у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) у Львові.

Сергію Денисову – 29. Він з міста Вишгорода, що на Київщині. Боротися за свою країну почав ще студентом – під час Революції Гідності. А після окупації Криму вирішив відстоювати свої ідеали вже зі зброєю в руках. Та у військкоматі йому вісім разів відмовляли, бо обмежено придатний навіть у військовий час. Але молодого хлопця зупинити було неможливо. Тому він вступив до лав добровольчого формування, і з 2015 року – воював. За роки на фронті жодного разу не думав повернутися до цивільного життя. Торік влітку Сергій одружився, а свій «медовий місяць» провів у боях за Харківщину. Та на початку вересня досвідчений боєць підірвався одразу на кількох мінах, втративши обидві ноги.

«Від болю кричав так, що всі навколишні села чули. Поки мене несли, я просив, щоб мене добили. Ось, що для мене ціна свободи та незалежності, яку я плачу і буду платити. Я знав, на що я йшов. Але я не знав, що буде настільки боляче – тут треба бути чесним», – каже Сергій.

За чотири місяці він переніс понад 20 операцій та безліч переливань крові. Найважчим завданням для лікарів було врятувати коліно воїна та уникнути додаткової реампутації. Коли їм це вдалося, Сергія відправили на реабілітацію та протезування до Львова, у центр НЕЗЛАМНІ. Тут багато спеціалістів докладають зусиль, аби якомога швидше поставити пацієнта на штучні кінцівки. Проблема в тому, що місяці без руху знерухомили суглоб Сергія, його коліно не розгинається. Аби її зняти, він щодня займається з фізичним терапевтом. Той каже, що є позитивна динаміка – амплітуда розгинання поступово збільшується.

Сергій лікується вже майже рік, за який він втратив не лише ноги та літри крові. У їхню з дружиною квартиру влучила ворожа ракета і власного житла в молодої пари більше немає. Дружина щодня поруч з коханим. Жартома каже, що вона на денному стаціонарі. Підтримує в усьому і навіть у бажанні чоловіка продовжити військову службу. Сергій не знає, наскільки мобільним буде після протезування, але певен, що застосування його бойовому досвіду знайдеться.

«Людські бажання – сильніші за все. Навіть обставини підкоряються бажанню, якщо воно дійсно є. Втрата кінцівок – це не кінець життя. Протези є, варіантів багато і вони ефективні», – впевнено каже Сергій.

Через російську агресію щодня страждають сотні людей, тому аби зробити їхнє лікування й реабілітацію комфортними і доступними в Україні, у Львові, в Національному центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) з кожним українцем працює мультидисциплінарна команда, яка надає хірургічну, фізичну, психологічну та психосоціальну професійну допомогу. Завдяки підтримці донорів, відкрили протезну майстерню та встановлюють біонічні протези, а також облаштувати новий сучасний корпус реабілітації: це 7 поверхів із найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.

Реквізити для пожертв: https://unbroken.org.ua/donate.html