П’ятниця, 22 Вересня

Пентагон вважає значною подією факт збиття російської гіперзвукової ракети Кинджал

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

США впевнені у достовірності заяви України про те, що вона використала систему протиповітряної оборони Patriot для перехоплення російської гіперзвукової ракети Кинджал. Про це повідомляє CNN з посиланням на інформоване джерело.

Хоча система Patriot успішно протистоїть балістичним ракетам, її здатність зупиняти гіперзвукові ракети повітряного базування до минулого тижня була суто теоретичною. Тому в Пентагоні розглядають це як важливу подію, сказало джерело.

Зазначено, що це важливо з кількох причин.

Так, російський диктатор путін публічно розхвалював можливості гіперзвукової зброї рф і заявляв, що вона здатна подолати всі наявні системи ППО.

Окрім того, до минулого тижня розрахунок росії полягав у тому, що якщо вона застосує таку ракету, як Кинджал, то у хоч би що вона стріляла, обов’язково влучить. Перехоплення поставило цей розрахунок під сумнів.

А той факт, що перехоплення здійснив український екіпаж, який пройшов підготовку в Оклахомі, але не мав американських радників на полі бою, ще більше порадувало Пентагон, додало джерело, назвавши це “прекрасним поверненням інвестицій”.

“Перехоплення також, імовірно, викликало серйозну невизначеність для росії, порушивши питання про те, чи має Україна стійкий засіб протидії гіперзвуковим балістичним ракетам”, – підсумовує співрозмовник видання.

5 травня з’явилася інформація, що ЗСУ над Києвом вперше успішно перехопили російську гіперзвукову ракету Кинджал.