Вівторок, 27 Лютого

Пентагон: росія виводить війська з ЧАЕС

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Російські війська починають виходити з Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє AFP з посиланням на Пентагон. Деталей наразі не відомо.

«Чорнобиль – це район, де вони починають переміщувати частину своїх військ – залишають, відходять від Чорнобильського об’єкта і рухаються в Білорусь», – сказав американський чиновник.

«Ми думаємо, що вони йдуть, я не можу вам сказати, що вони всі пішли».

Як розповів секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону, частина з підрозділів, які росія відводить на Київщині та Чернігівщині, передислоковані на харківський і донецький напрямки.

Данілов закликав не робити далекосяжних висновників із заяв росії про зменшення інтенсивності бойових дій на київському та чернігівському напрямках і не вважати, що ворог остаточно відступає.

До слова, білоруські ЗМІ повідомляють, що до центру радіаційної медицини регулярно привозять солдатів рф.

“Гомель, приїхали близько 7 медичних ПАЗів до Республіканського науково-практичного центру радіаційної медицини та екології людини. По фотографії видно, що у машинах видно людей. Зазначимо, що до цього центру на регулярній основі привозять російських солдатів”.

У “Енергоатомі” повідомили, що російські загарбники зазнають значного зовнішнього та внутрішнього опромінення у Чорнобильській зоні відчуження.

26 березня Міндовкілля повідомило, що у зоні відчуження біля Чорнобильської АЕС виявлено 31 осередок пожеж на загальній площі 10 111 га, підвищується радіоактивне забруднення.

Нагадаємо, 24 лютого російські військові захопили Чорнобильську атомну електростанцію й утримували в заручниках персонал.

Станом на 20 березня Верховна Рада повідомляла про 7 осередків займання в межах Зони відчуження, згідно з даними супутникових знімків Sentinel-2 європейського космічного агентства (ESA).

Ймовірно, займання сталося внаслідок збройної агресії російської федерації, а саме потрапляння снаряду або навмисного підпалу.