Вівторок, 28 Листопада

Пенсійний фонд: коли і на скільки проіндексують пенсії в Україні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1 квітня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову, яка регулює питання проведення індексації пенсій у 2020 році.

Тому в Україні нарешті проіндексують пенсії за віком та інші соціальні виплати з травня 2020 року. Їх збільшать на розмір зростання середньої зарплати, з якої обчислюються страхові внески. Про це повідомила пресслужба Пенсійного фонду.

Індексація пенсій передбачена урядовою постановою, яку ухвалили 1 квітня 2020 року. Нею, зокрема, визначено, що пенсії перерахують з 1 травня 2020 року. Розмір пенсій збільшиться на 11%.

У Пенсійному фонді зазначають, що пенсії зростуть щонайменше на 100 гривень, тобто якщо підвищення пенсії на 11% означатиме її зростання на менш ніж 100 гривень, то розмір пенсії все одно збільшиться на 100 гривень.

“Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься починаючи з травня місяця 2020 року в установленому порядку через уповноважені банки або доставлена додому листоношами Укрпошти”, – пояснили у Пенсійному фонді.

А пенсіонери, яким виповнилося 80 і більше років, отримають щомісячну надбавку до пенсії 500 гривень. Але отримати таку доплату можуть лише ті пенсіонери, у яких розмір пенсії разом із нею не перевищуватиме 9205 гривень.

Установлено також проведення у квітні 2020 р. після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі 1 000 гривень пенсіонерам, розмір пенсійних виплат яких не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року, а також ще деяким одержувачам державної соціальної допомоги.

Під індексацію не потрапляють понад два мільйони пенсіонерів, а тому їм зроблять доплати. “Ми зробили таку комбіновану систему, щоб в індексацію потрапило нехай не сім, а 8,6 мільйонів пенсіонерів буде охоплено програмою”, – про це в ефірі ток-шоу “Право на владу” на 1+1 розповіла міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.