Неділя, 24 Вересня

Пацієнти зі Львівщини із діагнозом СМА почали отримувати від держави безкоштовні ліки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні запрацювала програма від МОЗ, за якою пацієнти з діагнозом спінальна м’язова атрофія отримуватимуть інноваційні ліки безкоштовно.

Як зазначили в пресслужбі ЛОВА, програма уже працює у Львові, Західноукраїнському дитячому спеціалізованому дитячому медичному центрі.

«Хлопчик із Яворівщини – один із пацієнтів, який потрапив до програми Міністерства охорони здоров’я. Про діагноз СМА у молодшого сина сім’я довідалась, коли Тимофійчику було 2 місяці. Він раптово перестав рухатись і повертати голівку. Фахівці підтвердили діагноз – спінальна м’язова атрофія 1 типу», — йдеться у повідомленні.

Один флакон препарату «Рисдиплам» в Україні коштує понад 250 тисяч гривень. Потреба для одного пацієнта зі СМА – у середньому три флакони на місяць.

Загалом на Львівщині 30 хворих потребують лікування від СМА.

Еvrysdi (або «Рисдиплам») – дороговартісний препарат, який допомагає врятувати життя дітей з СМА. Це єдиний у світі лікарський засіб, який пацієнти з таким діагнозом можуть приймати вдома самостійно. Він неін’єкційний, застосовується орально.

Рисдиплам отримуватимуть пацієнти, які відповідають певним критеріям, а також за результатами програми розширеного неонатального скринінгу, який дозволяє виявляти захворювання у новонароджених.