П’ятниця, 19 Квітня

Парламент повернув «зелений» тариф для домашніх наземних СЕС

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У четвер, 11 липня, парламент ухвалив зміни до Закону «Про альтернативні джерела енергії». Про це ідеться на сайті парламенту, передає Твоє Місто.

Зміни передбачають скасування норми закону від квітня цього року, що заборонила нараховувати власникам домашніх СЕС підвищений тариф за продаж ними електроенергії до енергомережі, якщо панелі розташовані на землі.

На сьогодні тариф на відпуск електроенергії в оптовий ринок для «домашніх» СЕС (їхня потужність – до 30 кВт, розміщення – без обмежень) становить 18 євроцентів, з наступного року він знизиться на 10%.

Нагадаємо, 25 квітня депутати Верховної Ради проголосували законопроект 8449-д, який відмінив “зелений” тариф для всіх наземних домашніх СЕС потужністю до 30 кВт.

Документ передбачає введення аукціонів з 2020 року і обов’язкове введення в дію сонячних електростанцій потужністю більше 1 МВт і ветроелектростанций більш 5 МВт (або однією з турбін).

Зазначимо, що від початку року 1400 українських родин встановили домашні СЕС. Це у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2018 року.