Понеділок, 24 Червня

Парк біля Поморянського замку реконструюють за 10 мільйонів гривень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Поморянська селищна рада замовила утримання та реконструкцію парку біля Поморянського замку за 10,15 млн грн. Відповідний договір підписали з підприємством об’єднання громадян «Центр комплекс».

Про це пишуть «Наші гроші. Львів».

Парк закладений в XIX столітті та є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. Згідно з угодою, на його території зроблять освітлення, центральну стежку та другорядні доріжки, облаштують ставок. Тут буде чотири альтанки для відпочинку, десять лавок та смітників.

Двір Поморянського замку (фото: Janusz Czołowski,1926 рік)

Підрядник також відремонтує льох, розташований на території парку. Наразі невідомо, що буде в цьому приміщенні, зазначає селищний голова Володимир Бас. В іншій господарській будівлі облаштують туалет. Саму ж територію парку обгородять. Усі роботи планують завершати до кінця 2020 року.

Парк біля Поморянського замку було створено в англійському стилі, зазначають в науковій роботі дослідники Національного лісотехнічного університету Марта Курницька, Любомир Пархуць та Наталія Горбенко. В історичних документах немає опису парку, однак дослідники припускають, що в південній частині відкриті галявини поєднувалися зі загущеними насадженнями, а на півночі – з прорідженими. Східна частина парку мала фруктовий сад та ділянку для вирощування продуктів, тут також був млин. На сьогодні найпоширеніші паркові дерева мають 120-150 років, однак на території росте вісім ясенів та дев’ять лип віком від 200 до 500 років.

Нагадаємо, у червні цього року у Поморянському замку розпочали реставрувати східну вежу.

Львівська обласна рада цього року виділила на реставрацію вежі 3 млн грн. Натомість кошторисна вартість робіт становить 6,8 млн грн, тому що потрібно зробити ще низку супровідних демонтажних та протиаварійних робіт для сусідніх частин будівлі.

«Ми маємо довести реставрацію до кінця, мати щось доконане, інакше в цю справу ніхто не повірить. Тому через два тижні будемо шукати підтримки, залучати всіх небайдужих для того, аби сповна профінансувати проєкт», – каже Ганна Гаврилів.

Реставрацію східної вежі планують завершити до кінця цього року. А профільні департаменти ЛОДА просять сприяти із вчасною оплатою робіт, аби жодним чином не зупиняти процес.