Понеділок, 11 Грудня

Папа засудив атаки на цивільні об’єкти після знищення складу Карітас-Спес у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Папа Франциск засудив використання «конвенційної зброї» проти цивільних цілей. Це сталося наступного дня після того, як росіяни атакували Львів дронами і знищили склад гуманітарної допомоги Карітас-Спес.

У своєму посланні від 19 вересня до кардинала Пітера Тарксона, канцлера Папської академії соціальних наук, Папа вказав на дедалі більшу актуальність етичних проблем, «пов’язаних із використанням у сучасній війні так званої “конвенційної зброї”, яка повинна застосовуватися лише з оборонною метою, а не проти цивільних осіб і цілей», повідомляє Crux.

«Я сподіваюся, що постійні роздуми над цим питанням спонукають до консенсусу у тому, що така зброя, з її величезною руйнівною силою, не буде використовуватися таким чином, який передбачувано призведе до зайвих травм або непотрібних страждань», — написав Папа.

Нагадаємо, що внаслідок атаки у Львові було знищено понад 15 фур гуманітарної допомоги, яка мала найближчим часом вирушити на схід України. За словами єпископа Едварда Кави, там був зимовий одяг та взуття, продукти харчування, а також генератори, які мали допомогти людям протриматися важкий зимовий період; також на сусідньому складі знайшли тіло загиблого чоловіка.

Послання Папи було надіслане у межах Конференції, присвяченій 60-тій річниці енцикліки Йоана ХХІІІ «Pacem in Terris» («Мир на землі»), що цими днями триває у Ватикані. Енцикліка окреслює позицію Ватикану щодо прав і обов’язків як людей, так і держав, і пропонує папське бачення правильних міжнародних відносин. З-поміж іншого, енцикліка наголошує на людській гідності і рівності, виступає за права жінок, нерозповсюдження ядерної зброї та підтримує діяльність ООН.

Папа Франциск назвав проведення цієї конференції своєчасним кроком, «оскільки наш світ продовжує перебувати у полоні третьої світової війни, що ведеться фрагментарно, і, у трагічному випадку конфлікту в Україні, не без загрози застосування ядерної зброї».

«Поточний момент зловісно нагадує період безпосереднього виходу “Pacem in Terris”, коли у жовтні 1962 року Карибська криза поставила світ на межу широкомасштабного ядерного знищення, — сказав Папа, зазначивши, що з тих пір кількість і потужність ядерної зброї зросла. — Інвестиції в інші збройні технології також зросли, і навіть давній консенсус щодо заборони хімічної та біологічної зброї перебуває у напруженні».

Генеральний секретар Карітас Інтернаціоналіс Алістер Даттон, який зараз перебуває у Нью-Йорку на Генеральній асамблеї ООН, де також виступав президент України Володимир Зеленський, засудив російську атаку.

«Напад росії на склад Карітас-Спес у Львові, внаслідок якого було знищено 300 тонн гуманітарної допомоги для народу України, був образливим і грубим порушенням міжнародного гуманітарного права», — сказав він.