Середа, 28 Лютого

Папа Римський підтримав узаконення шлюбів гомoсeксуaлів: «Вони діти божі»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Папа Римський Франциск вперше публічно підтримав узаконення шлюбів гомосeксyaльних людей. Ця заява пролунала в документальному фільмі «Франческо», який показали в межах Римського міжнародного кінофестивалю.

«Гомoсекcуaльні люди мають право бути у сім’ї. Вони діти божі. Нам потрібен закон про цивільні партнерства. Так вони будуть визнані на юридичному рівні», — сказав Франциск у фільмі, передає Громадське.

Це перша публічна заява Папи Римського щодо узаконення цивільних шлюбів гомoсeксуaльних людей. Раніше він висловлювався на підтримку ЛГБТ людей: стверджував, що Бог любить гeїв такими, якими вони є, а також підтримав ЛГБТ-підлітків.

Франциск раніше на посаді архієпископа Буенос-Айреса підтримав цивільні партнерства для гомoсeксуaльних пар, але як Папа Римський досі публічно про це не висловлювався.

У стрічці також показано Хуана Карлоса Круза — гeя, який став жертвою сeксуaльного нacильства з боку чилійського священика. Це йому у 2018 році Франциск сказав, що бог створив гомoсeксуaлів і любить їх такими, якими вони є.

Режисером стрічки «Франческо» став американський режисер російського походження Євген Афінеєвський, відомий за фільмом «Зима у вогні» про Революцію Гідності в Україні.

Працювати над стрічкою про Папу він почав у 2018 році і за цей час, за його словами, встиг зблизитися із Франциском настільки, що готову версію фільму показав йому особисто на iPad ще в серпні.

У стрічці «Франческо» йдеться про погляди Папи на такі чутливі питання сучасності, як екологія, бідність, міграція, расова й майнова нерівність, а також дискримінація. Також у фільмі присутні й уривки інтерв’ю із самим понтифіком.