Середа, 19 Червня

П’ятьом ромкам дали по 7 років тюрми за крадіжки на головному львівському вокзалі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

П’ять жінок ромської національності визнані винними в обкраданні людей на головному залізничному вокзалі Львова під прикриттям правоохоронців. Усі крім однієї проведуть сім років за ґратами, інша 7,5 років. Про це інформує Zaxid.net.

Як вказано у вироку суду, який оприлюднили у судовому реєстрі 26 лютого, у травні 2018 року п’ятерь ромок увійшли до складу злочинної групи, що обкрадала людей на головному залізничному вокзалі Львова. Усі затримані є уродженками Берегово, що на Закарпатті. Вони систематично вчиняли крадіжки, а частину краденого передавали чотирьом поліцейським, що прикривали їх.

У матеріалах справи вказано, що протягом травня – серпня 2018 року вони вчинили щонайменше 14 крадіжок на загальну суму 168 тис. грн. Частину цих коштів, 82 тис. грн ромки розділили між собою, а іншу частину (86 тис. грн) передали правоохоронцям.

У суді ромки розповіли, що вони мали передавати правоохоронцям половину краденого, а також фіксовані суми, які залежали від часу, коли здійснювались крадіжки. Якщо крадіжки відбувались з 06:00 до 08:00, то треба було давати 2,5 тис. грн, якщо з 08:00 до 20:00, то – 3 тис. грн. Викрадені документи та банківські картки також передавали правоохоронцям.

Матеріали щодо чотирьох правоохоронців, які організували та прикривали діяльність ромок, виділені в окреме кримінальне провадження. Вироку щодо правоохоронців ще немає.

Дослідивши усі докази у цій справі, колегія суддів під головуванням Олесі Постигач, визнала винними п’ятьох ромок у вчиненні крадіжок у особливо великих розмірах, які були вчинені організованою групою. Одній ромці призначили покарання у вигляді 7,5 років тюрми, а іншим чотирьом по сім років тюрми.

На вирок суду може бути подана апеляція протягом 30 днів з моменту його проголошення.