Субота, 25 Вересня

Озеро Світязь врешті-решт почало наповнюватися водою

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У соцмережі з’явилися світлини користувачів та голови Волинської ОДА, на яких видно, що озеро Світязь наповнюється водою. Вочевидь, це пов’язано із сезонними факторами.

Фото опублікували у Фейсбуці користувачі Надія Матющенко, Наталія Сіжук і голова Волинської обласної ради Ірина Вахович.

Територія, де недавно по зневодненому мілководдю їздив транспорт і за декілька десятків метрів від берега були вчеплені човни, нині стоїть вода і гуляють хвилі.

“Поповнюється. Для порівняння: човен ще декілька тижнів тому був не на воді”, – відзначила голова облради.

«Світязь повертається!» – підписала свої фото Надія Матющенко.

Відповідно до висновків науковців Інституту водних проблем і меліорації НААН України, найбільш вагомим чинником негативного впливу є зміни клімату. Посилює негативний вплив змін клімату на обміління групи Шацьких озер також неефективне функціонування наявного фонду меліоративних систем.

За фактами неправомірних дій, що могли призвести до обміління Шацьких озер на Волині, розпочали кримінальне провадження.

З’ясувалося, що посадовці Держекоінспекції, всупереч вимогам Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», не здійснили оцінки впливу, який вчиняє на стан озер незаконна діяльність суб’єктів господарювання.

Одне з таких підприємств побудувало неподалік штучні водні об’єкти на орендованій території площею 230 га без відповідних на це документів та здійснює з них водозабір для поливу саджанців лохини на площі понад 150 га.

Share.