Отримавши біонічний протез у центрі НЕЗЛАМНІ, 26-річний військовий зміг знову сісти за кермо мотоцикла

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Захисник, який втратив на війні ногу і руку, продовжує жити на повну. Допомагає дружині, бавить сина та втілює мрії. Після отримання біонічного протезу в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ – він зміг знову сісти за кермо мотоцикла.

Романові Василюку – 26 років. Він із Житомирщини. Коли 24 лютого 2022 року ворог посунув із півночі, Роман твердо вирішив стати на захист своєї країни, сім’ї, а головно – новонародженого сина. У війську став водієм-гранатометником. Службу ніс в найгарячіших точках сходу: Троїцьке, Попасна, Лисичанськ і, зрештою, Бахмут.

Ногу та руку захисник втратив минулої осені, внаслідок влучення ворожого снаряду. «Я пам’ятаю це все. Там не було чого рятувати. Ноги вже не було, рука звисала на шкірі», – розповідає Роман про свій стан одразу після поранення. Пам’ятає і евакуацію до Дружківки. Там, аби врятувати життя воїна, лікарі екстрено ампутували йому ліві руку та ногу. Далі були реанімація у Дніпрі та тривале лікування у Києві. Весь цей час поруч із Романом була його дружина, підтримувала і не дозволяла опускати голову.

До центру НЕЗЛАМНІ у Львові Роман приїхав уже на протезування руки. Тут спеціалісти встановили йому один з найкращих біонічних протезів у світі провідної німецької компанії Ottobock. А отримати цю дороговартісну та сучасну штучну руку захисник зміг завдяки компанії Carlsberg Ukraine та проєкту з dobro.ua “Протези для Незламних”.

Вже на другий день з біонічним протезом Роман зміг самостійно зав’язати собі шнурки. Півторарічний син Романа Ігорчик спершу побоювався біонічної руки – бо незвично жужить. А тепер звик та дуже полюбляє як тато дає йому “п’ять” своєю залізною рукою чи чухає за вушком. На протезах Роман також ганяє з сином м’яча, допомагає дружині і навіть кермує мотоциклом, який придбав після протезування. Каже, що майже не відчуває обмежень: “Не так швидко і не так функціонально, але я не бачу ніяких, скажімо так, перешкод. Я вдячний за все те, що я зараз роблю. Я можу гратися з дитиною, я допомагаю дружині. Я можу щось побутове робити на кухні, вдома, біля будинку. Їздити на машині і мотоциклі”.

Через російську агресію щодня страждають сотні людей, тому аби зробити їхнє лікування й реабілітацію комфортними і доступними в Україні, у Львові, в Національному центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) з кожним українцем працює мультидисциплінарна команда, яка надає хірургічну, фізичну, психологічну та психосоціальну професійну допомогу. Завдяки підтримці донорів, відкрили протезну майстерню та встановлюють біонічні протези, а також облаштувати новий сучасний корпус реабілітації: це 7 поверхів із найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.

Реквізити для пожертв: https://unbroken.org.ua/donate.html